Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Politycy wieszają się na potęgę

Wiadomości: powiat świdnicki
Piątek, 5 listopada 2010, 8:44
Aktualizacja: 19:28
Autor: KO
Świdnica.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wieszają swoje plakaty, banery, bilbordy. Rozmiar od A3 do prawie dwustu metrów kwadratowych. Kampania wyborcza w pełni. A wyborcy podziwiają twarze.

Twarze uśmiechnięte, czasem nieco poważne. Spoglądają z budynków, z płotów i z autobusów. Naszych Internautów wzburzył baner Wojciecha Murdzka zamontowany na froncie klubu Bolko – według piszących do nas Czytelników i według opozycyjnych samorządowców instalacja ta niszczy nową elewację budynku. Według magistratu jednak nic nie zostało zniszczone (więcej o tym: tutaj).

Na co jeszcze zwracają uwagę nasi Internauci? Na ogromny baner kandydata do sejmiku – wicestarosty Ryszarda Wawryniewicza, który wisi naprzeciw bramy katedry na remontowanym budynku, w którym powstanie centrum organizacji pozarządowych. I na podobnej wielkości baner w Świebodzicach reklamujący Pawła Ozgę, kandydata na burmistrza miasta z klubu KWW Forum Wspierania Inicjatyw Lojalnych. Został on zawieszony na budynku administrowanym przez firmę Dom. Zarząd firmy stwierdził, że baner wisiał nielegalnie, pracownicy więc go zdjęli. A przy okazji podarli. Paweł Ozga i jego ludzie mówili, że to urzędujący burmistrz – Bogdan Kożuchowicz - odpowiada za zniszczenia baneru wyborczego kandydata opozycji. Odbyła się pierwsza w powiecie sprawa sądowa w trybie wyborczym. Sąd Okręgowy w Świdnicy orzekł, że komitetowi burmistrza Kożuchowicza należą się przeprosiny za rozpowiadanie nieprawdy.

To nie jedyna sprawa, w której doszło do konfliktu z prawem. Okazało się, że sympatycy kandydata do sejmiku Jerzego Tutaja z Platformy Obywatelskiej rozwiesili w Świdnicy nielegalnie jego plakaty na przystankach, skrzynkach i w innych miejscach, gdzie nie miały się prawa pojawić. Przez pomyłkę nie na swoim miejscu zawisł też kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej do sejmiku – Robert Ławski. Jego sztab zakleił reklamę przy dworcu PKS, zamiast nakleić wizerunek kandydata na miejscu reklamowym po drugiej stronie torów kolejowych.

To może jednak tylko drobne pomyłki. Goręcej jest w Jaworzynie Śląskiej, gdzie pojawiają się ulotki mówiące o tym, że burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz był pijany podczas ważnej gminnej uroczystości. Burmistrz zaklina się, że pijany nie był i że ma setki świadków. Na samej górze witryny internetowej urzędu gminy od dwóch tygodni już wisi czerwoną czcionką napisane oświadczenie:
Zero tolerancji dla kłamstw
Z uwagi na rozpowszechnianie na terenie gminy publikacji znieważających funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych złożone zostało zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z artykułu 226 kodeksu karnego.

W Świdnicy problem reklam wyborczych podniósł na piątkowej sesji radny Janusz Solecki (SLD). Stwierdził on, że karygodne jest, że baner prezydenta wisi na budynku komunalnym.

Rządząca w mieście Wspólnota Samorządowa oskarżenia na temat tego, że jej reklamy wyborcze wiszą na miejskich budynkach i jeżdżą na miejskich autobusach, kwituje oświadczeniem:
Nic dziwnego, że konkurencja zaczyna się denerwować. Rozpuszcza plotki o naszym uprzywilejowaniu w dostępie do autobusów i obiektów miejskich. To oczywiste bzdury, bo każdemu pozwalamy korzystać z fasad budynków. Jest też jeszcze 50 wolnych autobusów miejskich do oklejenia. Firmie przydadzą się dochody z opłat. Na biedne partie przecież nie trafiło. Tylko w tym roku z budżetu państwa otrzymają dotacje: PO – 40 mln, PiS – 38 mln, pozostali do podziału – 36 mln. Niech dadzą coś zarobić MPK. Będą mieli udział w zakupie nowych autobusów.

Wybory już za dwa tygodnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Świdniczanka 5-11-2010 19:45
Jam mam od razu skojarzenie z kompleksami... Im większy plakat, tym mniejszy (...)?!?
~ 5-11-2010 19:59
a ja mam od razu skojarzenie zwiazane z tytulem tego artykulu :)
~Jan Dzięcielski 6-11-2010 21:14
A ja tam nie mam zamiaru żadnego plakatu wywieszać. Po co? Nikt potem tego nie sprząta!!! A oklejanie drzew to co najmniej niestosowne obojętnie kogo by to się toczyło. Nie zaśmiecajmy naszych miejscowości.
~solecki913.bloog.pl 7-11-2010 11:52
Na jakich zasadach wiszą mega banery Wojciecha Murdzka i jego ugrupowania? - solecki913.bloog.pl
~swidniczanin 7-11-2010 12:20
panie solecki pan to już lepiej się nie wypowiada jest pan niczym kurski z PIS,
~solecki fan ;) 7-11-2010 16:42
pisanie bzdur to sposób na kompleksy? czy może nieudolne próby zaistnienia w świecie polityki lokalnej? Proszę się pochwalić swoimi dokonaniami,a nie komentować coś co jest robione.I to nawet komentowanie p.Soleckiego jest słabej jakości :)
~swidniczanin 7-11-2010 17:21
dobrze,że komentowanie przez pana soleckiego pod kilkoma nickami jest na poziomie, a ty solecki fan to masz kompleksy ale chyba co do rozmiaru pewnej części ciała skoro już o tym mówisz
~Tomasz Kurzawa 7-11-2010 20:26
Wypowiedź przedstawicieli Wspólnoty Samorządowej jest tak niskich lotów jak niskie jest aktualne poparcie mieszkańców Świdnicy i Powiatu dla ludzi Wspólnoty. Już za niecałe 2 tygodnie się przekonacie bo w Was nie ma ani odrobiny honoru. Jestem ze Świebodzic ale z całą przyjemnością zrobię tak dużo jak będzie trzeba by Wspólnotę Samorządową pozbawić władzy w Świdnicy. Oczywiście nie zapominam o Powiecie Świdnickim i moich kochanych Świebodzicach. Pozdrawiam ludzi honoru
~smd 7-11-2010 21:54
Panie Tomaszu znam pana dobrze i to dla was jest niskie POparcie dlatego, też nie odważył pan się kandydować na burmistrza Świebodzic bo wie Pan, że nie liczy się Pan tam, podobnie jak Pan Jagła czy też pan Chróścielewski, krótko mówiąc ludzie posła Chlebowskiego są skończeni politycznie a to Pana wypowiedzi na faceebook-u są niskich lotów
~ 7-11-2010 21:55
a w panu jest chocby odrobina honoru? wylewa pan swoje gorzkie zalu tu zamiast dyskutowac merytorycznie z nami podczas sesji. tchorz
~wwo 8-11-2010 8:46
Do korytka,do korytka...
~ktos 8-11-2010 15:19
Ale co do świebodzic to jeszcze nic pewnego, jest odwołanie w tej sprawie, a powiadomił o tym obecny burmistrz Kożuchowicz.
~ 8-11-2010 17:29
parie polityczne nie powinny byc finansowane za nasze pieniadze !
~ 8-11-2010 20:17
to co maja być opłacane przez mafie?
~Cześka 9-11-2010 15:15
Panie SOLECKI jest Pan miłośnikiem natury-park przy Sikorskiego czeka na Pana.
~Świebodziczanin 10-11-2010 20:52
Kurzawa ty lepiej zamilcz, bo działalność twoja i twoich kolegów ze świebodzickiej PO już niejednokrotnie była kierowana z tytułu niskich pobudek nawet przeciwko samym mieszkańcom! Ty, twoi koledzy i koleżanki żadnej władzy w Świebodzicach nie weźmiecie!
~henry 13-11-2010 0:12
Przyjąłem zasadę - nie głosuję na 1
~klop 9-12-2010 16:44
obowiązkowo powinni z własnej kieszenie ściągać te plakaty i billborady w ciągu tygodnia po wyborach, śmietnisko się tylko przez to robi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group