Czytających: 1663

III-liga piłkarska: Polonia zapunktowała po raz pierwszy w tym sezonie

Czwartek, 15 sierpnia 2013, 22:05
Aktualizacja: 22:07
Piłkarze Polonii Świdnica, podobnie jaki zawodnicy Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie zapisali dziś na swoim koncie inauguracyjny punkt w sezonie 2013/2014. Obie ekipy podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

Pierwsze minuty meczu upłynęły pod kątem gry w środkowej części boiska. Pierwszą groźną sytuację mieliśmy w 11. minucie, kiedy to na strzał z 16 metrów zdecydował się Grzegorz Borowy, jednak piłka minęła prawy słupek bramki golkipera Motobi. Chwilę później jeden z obrońców gospodarzy niedokładnie podał piłkę do swojego bramkarza, a ten w ostatniej chwili zdołał wybić na aut futbolówkę zmierzającą do siatki. W 16. minucie na prowadzenie mogli wyjść przeciwnicy. W tej sytuacji udanie interweniował Kot, a następnie jeszcze Lato zdołał zblokować strzał gracza z Kątów Wrocławskich. Kilka minut później dobrze spisał się Szymon Borowy, który wybił zmierzającą do bramki piłkę po skutecznym rozegraniu rzutu rożnego dla rywali. Najlepsza okazja do zmienny rezultatu spotkania nadeszła w 38. minucie. W szesnastce Polonii ręką zagrał Fojna, sędzia pokazał naszemu pomocnikowi żółtą kartkę i wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Mierzwa, ale na nasze szczęście posłał piłkę obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Kota. Do przerwy mieliśmy 0:0.

W drugiej części gry tempo meczu wzrosło, jednak nie przełożyło się to w pierwszych 20 minutach na sytuacje bramkowe. W 64. minucie wykonawcą rzutu wolnego dla Polonii był Morawski jednak uderzył tylko w mur. Chwilę później groźnie z dystansu uderzył starszy z braci Borowych – Grzegorz, ale sporym refleksem popisał się bramkarz miejscowych. W ostatnich minutach meczu Poloniści zamknęli przeciwników na ich własnej połowie, którzy ograniczali się jedynie do kontrataków. W 88. minucie minimalnie niecelnie uderzył Miętkiewicz, w odpowiedzi Pawlak również nieskutecznie próbował lobować Kota. Wynik nie uległ zmianie, skończyło się podziałem punktów po remisie 0:0.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Polonia Świdnica 0:0

Polonia: Kot, Luber (87’ Skrypak), P. Salamon, Lato, Pietrzykowski, G. Borowy, Fojna, Sz. Borowy (57’ Osienienko), Miętkiewicz (63’ Kukla), Morawski, Jaros (76’ Klimczak)