Czytających: 1693

III-liga piłkarska: Polonia zdobywa pierwsze punkty w tym sezonie (zapis relacji live)

Środa, 24 sierpnia 2011, 17:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 sierpnia 2011, 12:16
Biało–zieloni grający dziś pod wodzą nowego trenera – Przemysława Malczyka wywalczyli pierwsze punkty w tym sezonie. Nasi trzecioligowcy wygrali w Nowej Soli z miejscową Arką 1:0.

W pierwszej części gry obserwowaliśmy wyrównany pojedynek, w którym żadna z ekip nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Swoje sytuacje mieli zarówno gospodarze, jak i goście, ale to można było wyliczyć na palcach jednej ręki. Najlepszą okazję do zdobycia gola, rywale mieli w 25. minucie jednak Żmijowski przegrał pojedynek jeden na jednego z Pierzgą. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym rezultatem, Żmijowski po raz kolejny nie potrafił pokonać naszego bramkarza, w odpowiedzi poszła kontra biało-zielonych, nieudana pułapka ofsajdowa miejscowych, do piłki doszedł Śmiałowski, odegrał ją do Filipczaka, a ten wyprowadził nas na prowadzenie. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część meczu.

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Malczyka starali się zdobyć drugą bramkę, chcąc jak najszybciej rozstrzygnąć losy meczu, jednak strzały Laty i Bielskiego były niecelne. W 55. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod naszą bramką, oko w oko z Pierzgą stanął Kałużny, jednak nie zdołał pokonać naszego golkipera. Na kwadrans przed końcem kolejną świetną paradą popisał się nasz bramkarz, broniąc bardzo groźny strzał z dystansu. W ostatnich minutach meczu mieliśmy kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki z kontry, jednak ani Miętkiewicz, ani dwukrotnie wprowadzony przed końcem spotkania Chmiel nie zdołali podwyższyć rezultatu. Polonia pokonała Arkę 1:0, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie.

Arka Nowa Sól – Polonia Świdnica 0:1 (0:1)

Żółte kartki: Łagiewka, Hajłasz

Polonia: Pierzga, Bielski, Smoczyk, P. Salamon, Lato, Borowy, Łagiewka (90’ Starczukowski), Filipczak, Tobiasz (77’ Miętkiewicz), Śmiałowski (80’ Hajłasz), Goździejewski (90’ Chmiel).

Zapis relacji z Nowej Soli

Witam ze stadionu w Nowej Soli, skład wyjściowy Polonii Świdnica: Pierzga, Bielski, Smoczyk, P. Salamon, Lato, Borowy, Łagiewka, Filipczak, Tobiasz, Śmiałowski, Goździejewski.

Za kilka minut pierwszy gwizdek arbitra.

2' - groźny strzał jednego z zawodników Arki, ale obok bramki

3' kolejne uderzenie gospodarzy z dystansu, ale niecelne

9' groźna kontra gospodarzy, ale bez zagrożenia

10' w odpowiedzi Poloniści, ale akcję Śmiałowskiego powstrzymują obrońcy rywala

17' - rzut wolny dla biało-zielonych - Lato, ale wprost w bramkarza

21' - żółta karta - Adam Łagiewka

25' - sytuacja sam na sam dla miejscowych, ale Żmijowski uderza obok bramki strzeżonej
przez Pierzgę

27' - z dystansu próbuje Filipczak, jednak jest zablokowany

29' - bardzo groźnie pod bramką gospodarzy, podanie Filipczaka do Tobiasza, jednak nie doszło do skutku

36' - dobre dośrodkowanie gospodarzy, ale wyłapuje Pierzga

41' - dobre dogranie Łagiewki do Goździejewskiego, ale strzał z dystansu "Goździka" wysoko ponad bramką

45' - zabójcza kontra Polonii, podanie Śmiałowskiego do Filipczaka i 1:0 dla biało-zielonych!!!

koniec pierwszej połowy

46' - rozpoczynamy drugą część gry - obie ekipy bez zmian

47 ' - dośrodkowanie Laty, głową zamykał Bielski, ale futbolówka przeleciała minimalnie
obok słupka

55' - świetna okazja gospodarzy, błąd Salamona wykorzystuje Kałużny, który staje oko w oko z Pierzgą. Górą nasz golkiper.

60' - przeważamy na boisku, ale jak na razie bez efektu bramkowego

63' - dośrodkowuje Filipczak, uderza Borowy, ale niecelnie

65' - Goździejewski faulowany, do piłki podchodzi Lato, jednak jego strzał przelatuje nad poprzeczką

73' - dobra okazja Tobiasza, broni golkiper

75' - fantastyczną interwencją popisuje się Pierzga, wciąż prowadzimy 1:0

77' - zmiana w naszych szeregach - Miętkiewicz za Tobiasza

80'- Hajłasz za Śmiałowskiego, który w dzisiejszym meczu zaliczył asystę

81' - Hajłasz szybko obejrzał żółty kartonik, bo po kilkudziesięciu sekundach

83' - bardzo groźna kontra świdniczan, Filipczak odgrywa do Miętkiewicza, który zamiast strzelać wdał się w drybling i nic z tego nie wyszło

86' - niebezpiecznie pod naszą bramką, znów dobrze spisuje się Pierzga

90' Chmiel za Goździejewskiego

94' - taktyczna zmiana Starczukowski za Łagiewkę

koniec meczu, wygrywamy w Nowej Soli 1:0!!!