Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska jest wspaniała

Wiadomości: Strzegom
Czwartek, 5 sierpnia 2010, 21:35
Aktualizacja: 21:41
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Japończyk Zenichi Yokoyama, który nauki pobierał w Paryżu, rzeźbi w Strzegomiu. Artysta ma siedemdziesiąt lat i już kiedyś był w Polsce – na Pomorzu. Jest zachwycony naszym krajem.

Zenichi Yokoyama poza swoim krajem i Francją rzeźbił w Portugalii, Francji, Holandii, a bliżej nas – w Czechach i w Niemczech. Nasz kraj odwiedził w 1993 r., kiedy to brał udział w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim we Wdzydzach. Teraz uczestniczy w Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby w Granicie w Strzegomiu (więcej o tym: tutaj – tu na zdjęciach Zenichi Yokoyama przy pracy). Porozmawialiśmy krótko z panem Zenichim.

Świdniczka: - Jak podoba się Panu Polska?
Zenichi Yokoyama: - Polska mi się bardzo podoba. W Japonii znamy dobrze muzykę Fryderyka Szopena, znamy też prace Marii Skłodowskiej-Curie. Jest wiele powiązań między naszymi krajami. Między Polską i Japonią. Polska jest wspaniała.

- A polskie jedzenie? Jak Panu smakuje?
- Jedzenie jest bardzo dobre.

Naprawdę Panu smakuje?
- Tak, macie bardzo dobre warzywa. Macie też dobre mięso…

A ryby?
- Ryby nie (śmiech – przyp. red.).

Co Pan rzeźbi?
- Moja rzeźba będzie jedną z cyklu „Modlitwa o pokój”, chcę pokazać dwa kształty przenikające się i symbolizujące pokój.

Dziękuję za rozmowę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 6-08-2010 1:18
a co ma powiedziec? polacy za rzebe mu placa to powie ze jest spaniala, Japonce to lud poddanczy ktorzy sluzyli szogunom za kase, ninja tez mordowali za kase, lud oddawal zycie za cesarza ktory dawal kase- czyt. pelna miche ryzu itd, kultura piekna ale mimo wszystko psychhole nad psycholami zamknieci na swoich 4 wysepkach nie majcy pojecia o zyciu na swiecie
~ 6-08-2010 9:45
a co on gadac z wami nie chciał,czy tłumacza nie było?to jest dialog? czy zaczepiliscie goscia jak przechodził?
~ 6-08-2010 10:13
bardzo pozytywny facet, z twarzy taki typowy artysta
Redakcja 6-08-2010 10:21
Szanowny(a) "IP: *.dialog.net.pl": Artysta jak najbardziej chciał z nami rozmawiać i jak napisaliśmy wyżej: "Porozmawialiśmy krótko z panem Zenichim". Co do tłumacza: nie było go. Ale Świdniczka sobie poradziła. Rozmowa z japońskim rzeźbiarzem tylko u nas! Dziękujemy za zainteresowanie i pozdrawiamy. Cieszymy się, że mamy tak dociekliwych Czytelników.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group