Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska Partia Pracy z kobietami do Sejmu i w obronie służby zdrowia oraz kasjerek

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 18 lutego 2011, 8:54
Aktualizacja: 10:08
Autor: Ula
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Lider lewicowej partii, Bogusław Ziętek, zawitał wczoraj do Świdnicy na krótką konferencję prasową, podczas której poruszył trzy tematy. Mówił o tym, jak Polska Partia Pracy Sierpień 80 będzie bronić publicznej służby zdrowia, działać w imieniu pracowników wielkich sieci handlowych oraz – że do Sejmu na naszym terenie wystawione zostaną z list PPP głównie młode osoby, w tym większość kobiet.

Liderowi towarzyszyły dwie działaczki z naszego terenu - Izabela Patro i Alicja Kurek. Bogusław Ziętek przywiózł ze sobą biuletyn akcji „Bronimy publicznej służby zdrowia”. Zapowiedział, że w tym roku aż milion egzemplarzy tego wydawnictwa zostanie rozdane w kraju.

- Nasza kampania sprzeciwia się pomysłowi prywatyzacji służby zdrowia, która przez Platformę Obywatelską jest nazywana komercjalizacją służby zdrowia - powiedział Ziętek. - Polska Partia Pracy Sierpień 80 opowiada się za publiczną, powszechnie dostępną, bezpłatną służbą zdrowia.

Jak mówi lider PPP, przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego to bardzo zły pomysł.

- W naszym biuletynie piszemy o przypadkach przekształconych szpitali w spółki prawa handlowego, gdzie oszczędności, jakie się czyni w tych szpitalach, powodują gorszą jakość usług służby zdrowia, gorszy dostęp dla pacjentów, a także niestety przypadki zgonów, z którymi mieliśmy do czynienia - wymienił przewodniczący partii. - W planach PO mówi się także o podniesieniu składki zdrowotnej.

Według wyliczeń Ziętka to wzrost o 100 zł składki z kieszeni każdego podatnika. PPP nie chce podwyższać składki zdrowotnej, ma za to pomysł na nowy podatek.

- Należy się zastanowić nad wprowadzeniem podatku lokalnego - zaproponował Bogusław Ziętek. Według pomysłu PPP każdy płacący podatki płaciłby 10 zł nowego podatku miesięcznie.

Drugi temat poruszony na konferencji to druga ogólnopolska kampania PPP, tym razem wspólnie z Wolnym Związkiem Zawodowym Sierpień 80, na temat sytuacji pracowników dużych sieci handlowych. - Dzisiaj ta kampania została uruchomiona w województwie opolskim - powiedział Ziętek na wczorajszej konferencji. - Będziemy się starali doprowadzić do zmian sytuacji pracowników w wielkich sieciach handlowych, przede wszystkim poprzez doprowadzenie do wprowadzania układów zbiorowych. Ja nie znam przypadków, żeby w którejkolwiek tych firm funkcjonował zakładowy układ zbiorowy pracy.

PPP chce też sprawić, aby pracownicy marketów więcej zarabiali. W tej chwili według słów Ziętka wiele osób zatrudnionych w sieciach handlowych ma wynagrodzenia na poziomie minimalnej gwarantowanej ustawowo pensji. Ważne zdaniem lewicowej partii jest to, aby powszechne było zatrudnianie w ramach stałych umowach kodeksowych, bez umów śmieciowych – jak Bogusław Ziętek nazywa umowy zlecenia i umowy o dzieło. Kolejnym priorytetem dla PPP jest zajęcie się tzw. tempem skanowania.

- Tempo skanowania to są normy narzucone kasjerkom w wielkich sieciach handlowych, na przykład w Tesco tempo skanowania wynosi od tysiąca czterystu do tysiąca sześciuset produktów na godzinę - argumentował Ziętek. - To jest norma, która jest narzucana kasjerkom w sposób absolutnie nieuzasadniony, tu nie ma żadnego umocowania ani w umowach o pracę, ani w regulaminach, ani w układach zbiorowych pracy, jak powiedziałem nie ma tych układów zbiorowych. W zasadzie jest to tylko i wyłącznie wymysł właścicieli sieci handlowych.

PPP przygotowuje się do wyborów parlamentarnych. - Już teraz również na terenie Świdnicy i okręgu wałbrzyskiego - zapowiedział przewodniczący. - Wystawimy własne listy wyborcze. Na tym terenie będą to ludzie młodzi z przewagą kobiet, chyba nie popełnię żadnego błędu w przewidywaniach, jeżeli powiem, że liderką listy na tym terenie będzie kobieta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 18-02-2011 9:16
To komuna jeszcze gorsza od patologii SLD. Oni by rozdali wszystko na nierobów i osoby, co mają dwie lewe ręce.
~ 18-02-2011 9:20
Też na nich nie zagłosuję ale mój przedmówco szanuj innych ludzi. Nie wszyscy, którzy nie mogą się znaleźć w obecnej rzeczywistości to nieroby i lewusy.
~ 18-02-2011 10:14
nie moge patrzec na tego faceta, kim on jest ? wyglada jak z kryminalu
~ 18-02-2011 16:03
przede wszystkim po co poświęcać temu człowiekowi tyle czasu, skoro jego partia nie ma żadnego poparcia społecznego. to jakaś zupełna fikcja!
~Jarek 18-02-2011 16:15
Przewietrzyć polską politykę i wprowadzić do niej ludzi, którzy rzeczywiście bronią pracowników, a nie interesów biznesu! I dlatego zagłosuję na PPP :)
~ 18-02-2011 20:58
hahaha komuno wróć. Całe szczęście, że mam paszport w domu
~Wyborca 12-08-2011 8:52
W dzisiejszej rzeczywistości wprowadzenie ich części dałoby niesamowitą poprawę. Proszę nie mówić że ci co nie mają pracy to lewusy bo w tym kraju nie ma pracy bez znajomości i układów. Prawie 3 mln ludzi nie mają pracy (również po studiach i po doktoratach), a kolejne 3 mln wyjechały za granicę za chlebem. To co Pan Ziętek twierdzi to nie jest komuna tylko socjalizm, ale u nas w kraju to część ludzi to między jednym a drugim to różnicy nie widzi, a różnica jest zasadnicza bo komunizm to system totalitarny a socjalizm nie. Zresztą komunizmu nigdy w Polsce nie było był PRL. Kiedyś było nie do pomyślenia żeby ludzie po doktoratach pracy nie mieli i w marketach pracowali albo w marketingu telefonicznym za 1500 zł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group