Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polskie firmy na jarmarku w Trutnovie

Sobota, 8 września 2018, 17:55
Aktualizacja: Niedziela, 9 września 2018, 8:57
Autor: red
Świdnica: Polskie firmy na jarmarku w Trutnovie
Fot. UM Świdnica
2 września w mieście partnerskim – Trutnovie odbył się wielki jarmark i biznesmarket. Dzięki projektowi „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” udział w nim wzięło również pięcioro reprezentantów ze Świdnicy i okolic. Pojawili się w Trutnovie, aby zaprezentować swoją działalność i wyroby oraz nawiązać relacje z czeskimi sąsiadami.

W czerwcu br. podczas Dni Świdnicy na zaproszenie w ramach projektu przybyli do nas przedstawiciele czeskich firm. Tym razem to Polacy zagościli do Czech w ramach Jarmarku Trutnovskiego. To coroczne wydarzenie to nie tylko występy artystyczno-muzyczne, ale i święto lokalnych firm. Wśród ponad 100 wystawców na rynku Karkonosza znalazło się pięciu reprezentantów z Polski.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie. Dzięki projektowi „Razem dla biznesu” możemy zaprezentować się u naszych sąsiadów i pokazać, co potrafimy. Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, że mogę być w tak fajnym gronie i współpracować po obu stronach granicy – opowiada Dorota Pachelska z pracowni haftu komputerowego i rękodzieła HappyHaft.

Poza firmą HappyHaft swoje wyroby rękodzielnicze zaprezentowały również Agnieszka Pachelska ArtDreams oraz Wioletta Wawryszuk, firma Vaver. Poradami pielęgnacyjnymi oraz makijażowymi służyła Katarzyna Borgosz z Atelier Wdzięku, a Renata Madziara przybliżała zainteresowanym właściwości aloesu i produkty na jego bazie.

- Bardzo fajną sprawą jest to, że wzajemnie się promujemy i rekomendujemy. Jestem bardzo wdzięczna Miastu Świdnica za to, że zaprosiło mnie do projektu „Razem dla biznesu”. Mogę pokazać, czym się zajmuję na co dzień nie tylko u siebie lokalnie, ale też poza granicami, jak dziś w Trutnovie - mówi dr Renata Madziara z firmy Bibliotheca Silesiana i niezależny partner Forever.

W trakcie wydarzenia odbyła się również debata o przedsiębiorczości. Panele poprowadzili m.in. Ivan Adamec, burmistrz Trutnova oraz Václav Staněk, dyrektor urzędu pracy w Trutnovie. Dyskutowano na temat rozwoju firm w Trutnovie, dotacji na założenie i rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także rynku i możliwościach pracy dla absolwentów szkół, kobiet po urlopie macierzyńskim, czy osób powyżej 50. oraz 55. roku życia. Zaprezentowane zostały dotychczasowe działania realizowane w ramach wspólnego polsko-czeskiego projektu „Razem dla biznesu”. Udział w spotkaniu wzięli lokalni przedsiębiorcy i reprezentanci środowiska biznesowego.

Projekt "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group