Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polsko–czeskie mikroprojekty

Czwartek, 17 listopada 2016, 11:15
Aktualizacja: 16:19
Autor: red
Świdnica: Polsko–czeskie mikroprojekty
Fot. UM Świdnica
W przyszłym roku miasto Świdnica rozpocznie realizację dwóch polsko–czeskich mikroprojektów – "Domowe krajobrazy i ich opowieści" oraz "I małe jest piękne".

Łącznie ze środków pochodzących z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis oba przedsięwzięcia otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 40 tysięcy euro.

Projekt "Domowe krajobrazy i ich opowieści" skierowany jest do dzieci. W jego ramach będą realizowane wielotematyczne, wspólne wycieczki dla dziewcząt i chłopców ze Świdnicy i Trutnova. Najmłodsi podczas wypraw tworzyć będą prace plastyczne, które zostaną później wykorzystane do publikacji dwujęzycznych broszur. Oprócz rysunków zawierać one będą teksty w postaci legend i opowieści oraz opisy i mapki z każdej wycieczki. Na koniec projektu w Świdnicy i Trutnovie zorganizowane zostaną dwie wystawy prac dzieci.
- Nawiązanie i wzmocnienie wspólnych kontaktów czeskich i polskich dzieci, a jednocześnie odkrywanie przez nie natury i zabytków, z pewnością przyczyni się do większego zainteresowania otaczającym ich światem. Pozwoli na oderwanie najmłodszych sprzed ekranów telewizorów i komputerów. Myślę, że dzieci, które będą uczestniczyły w projekcie, przeniosą swoje przeżycia z wycieczek i warsztatów, do swoich rodzin, które później wspólnie odwiedzą Świdnicę, jak i Trutnov – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Celem projektu "I małe jest piękne" jest promowanie małych, mniej znanych, czasami zapomnianych, ale ciekawych elementów architektonicznych w miastach: Trutnov, Dvor Králové nad Labem i Świdnicy. Efektem przedsięwzięcia będzie wydawnictwo książkowe, strona internetowa oraz gra na smartfony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group