Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Polsko–niemiecka wymiana młodzieży

Czwartek, 7 maja 2015, 9:16
Aktualizacja: 14:08
Autor: red.
Niemcy: Polsko–niemiecka wymiana młodzieży
Fot. użyczone
W tym roku już w kwietniu w dniach 12–18 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy spotkali się z uczniami z partnerskiej szkoły z Staatliche Berufsschule z Bad Kissingen w Niemczech.

Spotkanie odbyło się w Świdnicy. W ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej dofinansowanej przez PWNM uczniowie z Mechanika wraz z 13 kolegami z Niemiec mieli możliwość poznania systemu kształcenia w polskich szkołach ( dzięki wspólnym lekcją w szkole) oraz kultury i historii Dolnego Śląska. Program pobytu dopełniły praktyki zawodowe, które odbyły się dzięki uprzejmości Centrum Kształcenia Zawodowego w obszarze mechaniki samochodowej i CNC. Wspólne praktyki były możliwością poznania przez uczniów z Niemiec CKZ oraz zasobów jakimi CKZ dysponuje.

W programie pobytu znalazło się m.in.: zwiedzanie Świdnicy, Kościoła Pokoju, Wieży Ratuszowej, muzeum broni w Witoszowie Dolnym. W Krzyżowej odbyły się warsztaty językowe, które umożliwiły lepsze poznanie się uczniów i przełamały barierę językową. Uczniowie poznali historię rodziny von Moltke. Wyjazd do Książa wraz z polsko -niemiecką lekcją zamkowa powiązany był z wyjazdem do Osówki i zwiedzaniem sztolni. Odwiedziliśmy również Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych pana Jerzego Mazura, byłego uczestnika Rajdu Paryż-Dakar. Muzeum było fascynujące. Wyjazd do Gross Rosen zamknął historię w całość.

Cały program zwieńczony został wyjazdem do Wrocławia. Swoją wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy od wjazdu na Sky Tower. Widok zapiera dech w piersi. Okazało się również, że malowidła na ścianach Piwnicy Świdnickiej są autorstwa byłego dyrektora właśnie tej szkoły prof. Alberta Helm.

Organizatorem wymiany była Anna Foryś –Musik nauczyciel j. niemieckiego z ogromnym wsparciem nauczycieli biblioteki oraz nauczycieli CKZ.

(ZSM)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group