Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polsko–włoska przyjaźń na scenie

Środa, 24 sierpnia 2011, 17:13
Aktualizacja: 17:16
Autor: GrA
Świdnica: Polsko–włoska przyjaźń na scenie
Fot. organizator
Świdnicki Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” gości u siebie zaprzyjaźniony zespół z Sycylii Gruppo Folklorico "I Picciotti da Purtedda" Villaggio Mose. Już jutro oba zespoły zatańczą dla świdniczan.

W trakcie sześciodniowego pobytu w Świdnicy zespół z Sycylii wspólnie ze świdnickim „Jubilatem” wezmą udział w warsztatach tanecznych polskich tańców dla gości oraz nauki włoskich tańców dla młodzieży polskiej oraz w życiu i wydarzeniach odbywających się w Świdnicy, Dzierżoniowie, na dziedzińcu zamku Książ, w Szczawnie Zdrój- w teatrze zdrojowym oraz Jedlinie Zdrój na terenie zespołu parkowo pałacowego.

- Zespół Włoski brał udział w wielu wydarzeniach folklorystycznych na całej Sycylii, w innych regionach Włoch oraz za granicą (m.in. na Festiwalu w Gannat we Francji), a w jej repertuarze znajdują się elementy ukazujące tradycje starożytnej Sycylii. Zespół zaprezentuje bogactwo sycylijskich tańców: „Etta la Riti” (taniec rybaka wracającego z nocnego połowu do domu), „Nicuzza” (serenada, dzięki której mężczyźnie udaje się zdobyć serce dziewczyny), „Tarantella” (kilka różnych odmian; szybki taniec ukazujący radość życia) – informuje Anna Trzeciak, choreograf i instruktor świdnickiego zespołu „Jubilat”.

A już jutro o godzinie 17.30 oba zespoły, na deskach teatru miejskiego, zatańczą specjalnie dla świdniczan. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group