Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Południowa Obwodnica Świdnicy

Wtorek, 23 lutego 2016, 15:40
Aktualizacja: Środa, 24 lutego 2016, 8:01
Autor: opr.red.
Świdnica: Południowa Obwodnica Świdnicy
Fot. użyczone
Władze miasta w dalszym ciągu zabiegają o budowę południowej obwodnicy Świdnicy.

Pomimo wycofania projektu z oficjalnej listy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014- 2023, prowadzone są rozmowy w celu jej realizacji. Swoje wsparcie w tej sprawie zadeklarował poseł na sejm RP, Tomasz Siemoniak w trakcie oficjalnego spotkania z prezydent miasta, Beatą Moskal-Słaniewską.

O wymienioną inwestycję Gmina Miasto Świdnica zabiega już od 13 lat. Pierwsze kroki w celu jej realizacji podjęto w roku 2001, w porozumieniu z Gminą Wiejską Świdnica oraz Powiatem Świdnickim, zlecono z własnych środków finansowych sporządzenie odpowiednich dokumentów. Kilkunastokilometrowa obwodnica pozwoliłaby niemal zupełnie wyeliminować ruch ciężarowy z centrum miasta. Obecnie średnio-dobowy ruch pojazdów w ciągu drogi krajowej nr 35 w obszarze Świdnicy znacznie przewyższa średnią dla sieci dróg krajowych i wynosi blisko 27 tysięcy pojazdów na dobę.

- Duży ruch samochodów ciężarowych mocno daje się znaki mieszkańcom miasta oraz okolicznych wsi takich jak Słotwina czy Pszenno. Prognozy nie są optymistyczne i ruch aut będzie się sukcesywnie zwiększał. Mamy nadzieję, że projekt budowy obwodnicy nie zostanie odłożony na dziesięciolecia i doprowadzony zostanie do realizacji. Będziemy o to, jako miasto zabiegać aż do skutku. Dobrze, że możemy liczyć na poparcie parlamentarzystów, w tym pana posła Tomasza Siemoniaka – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Projekt budowy południowej obwodnicy Świdnicy nie był jedynym omawianym w trakcie spotkania z posłem Tomasze Siemoniakiem. Poruszono także sprawę dofinansowania niezbędnych prac przy renowacji wnętrz Katedry św. Stanisława i św. Wacława.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group