Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Pomagają bezdomnym

Sobota, 12 grudnia 2020, 15:54
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Pomagają bezdomnym
Fot. KPP Świdnica
Ostatni znaczny spadek temperatur stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku, a także znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dlatego świdniccy policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wzorem lat ubiegłych realizują działania w ramach akcji pn. „ZIMA 2020/2021”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnychale i tych bezradnych. Podjęte działania prewencyjne funkcjonariuszy mają na celu ograniczenie tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienie pomocy jak największej ilości osób, które potrzebują pomocy.

Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby bezdomne, starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Dlatego funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112 , aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Prowadzone działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielą potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group