Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomogą młodym wybrać szkołę lub zawód

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 16 października 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:47
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W praktyce działają już od początku września, służąc młodzieży poradami czy szkoleniami. Mowa o Młodzieżowym Centrum Kariery w Świebodzicach. W poniedziałek, 15 października, placówka została uroczyście otwarta, przy udziale zaproszonych gości.

Wśród nie zabrakło m. in. Anny Zalewskiej, posłanki na Sejm, burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, przedstawicieli OHP z Wałbrzycha. Spotkanie poprowadziła Bożena Czech, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy w Wałbrzychu.

Młodzieżowe Centra Kariery to placówki, przeznaczone dla bardzo młodych ludzi – od 15 do 25. roku życia. Prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe z dziedziny szeroko pojętego poradnictwa zawodowego; udzielają indywidualnych i grupowych informacji o możliwościach kształcenia, szkolenia, zawodach oraz rynku pracy; przygotowują młodzież do planowania kariery zawodowej poprzez tworzenie wraz z nią indywidualnego planu działania. Pomagają młodzieży zaplanować swoją przyszłość jako pracownika.

- Cieszy fakt, że powstało takie miejsce, każda instytucja, wspierająca trudny rynek pracy, jest cenna – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Samorząd bardzo pomógł w utworzeniu tego miejsca, co wielokrotnie podkreślała dyrektor Bożena Czech.Jesteśmy otwarci na współpracę i z tego, co mi wiadomo, już niebawem zobaczymy pierwsze efekty, podczas listopadowego Młodzieżowego Dnia Kariery, organizowanego przez MCK i miasto.

Posłanka Anna Zalewska także deklarowała wsparcie i pomoc.
- Wierzę, że to miejsce będzie służyło młodym mieszkańcom, pomoże przygotować ich do mobilności i elastyczności na rynku pracy, trzymam kciuki – mówiła pani poseł.

MCK powstają dzięki unijnemu wsparciu, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu na terenie całego kraju tworzona jest sieć działających komplementarnie młodzieżowych centrów kariery (MCK), punktów pośrednictwa pracy (PPP) i ośrodków szkolenia zawodowego (OSZ). Celem projektu jest zwiększenie dostępu młodzieży do usług z zakresu poradnictwa i informacji zawodowej, pośrednictwa pracy oraz szkoleń. Na realizacji projektu zyska przede wszystkim młodzież pochodząca z małych miejscowości i obszarów wiejskich.

Na terenie Dolnego Śląska powstało już 13 Młodzieżowych Centrów Kariery. Kwota dotacji jaka przypadła na naszego województwo to 6 mln zł.

***

MCK w Świebodzicach mieści się przy ul. Żeromskiego 27 (budynek Urzędu Miejskiego), czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.45-15.45, tel. 74 664 76 55, e-mail: mck.swiebodzice@ohp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group