Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pomóż zaplanować miejskie inwestycje

Piątek, 20 lipca 2018, 9:45
Autor: red
Świebodzice: Pomóż zaplanować miejskie inwestycje
Fot. UM Świebodzice
Już po raz piąty burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz zaprasza świebodziczan do współtworzenia planu inwestycji w mieście.

W ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok można zgłaszać propozycje zadań do wykonania za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego na naszej stronie internetowej.

Pierwszy etap, czyli zgłaszanie wniosków potrwa do 14 września.

Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną na adres: weronika.tomczyk@swiebodzice.pl
lub wrzucając kartkę do oznaczonej urny, która znajduje się na parterze ratusza.

Po zakończeniu naboru wniosków, w drugiej fazie, zgłoszone propozycje zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Propozycje, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i finansowym będą wpisane do budżetu na 2019 rok. Listę zatwierdzonych zadań poznamy pod koniec roku.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl, w zakładce Budżet partycypacyjny.

Zadania zgłoszone przez świebodziczan do realizacji w 2018 roku są już częściowo zrealizowane lub w trakcie. Spośród zrealizowanych inwestycji warto wymienić m. in. budowę dróg i chodników na ul. Zamkowej, czy przebudowę kanalizacji w obrębie ulicy Wałbrzyskiej, a także pomoc rzeczową dla szczepu IMAGO przy budowie nowej harcówki. W trakcie jest duża modernizacja nawierzchni ulicy Świerkowej (II etap), trwają także ostatnie uzgodnienia na zadania związane doświetleniem kolejnych pięciu przejść dla pieszych – to także zgłaszali mieszkańcy do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Gotowa jest dokumentacja na remont podwórka ul. Świdnicka 15-17, we wrześniu zostanie zamontowany próg zwalniający w Cierniach zgodnie z sugestią mieszkańców.

- Dziękuję za coroczne zgłoszenia i zapraszam do współtworzenia budżetu na przyszły rok, Państwa wskazówki, potrzeby, są dla mnie bardzo ważne, bo przecież na tym polega udział obywateli w planowaniu rozwoju naszego miasta – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Warto dodać, że niemal wszystkie zadania, zgłoszone po raz pierwszy przez mieszkańców do budżetu na 2016 rok, zostały zrealizowane. Podobnie, jeśli chodzi o zadania związane z remontem nawierzchni dróg i chodników i poprawą infrastruktury, zgłoszone do budżetu obywatelskiego w 2017 roku – m. in. remont chodnika i nawierzchni ul. Spokojnej i Zwycięstwa (dojście do przedszkola), remont chodnika na Parkowej, Mikulicza, odcinek przy placu zabaw na Granicznej, utwardzenie wjazdu na posesję Świdnicka 46-48, Remont Mieszka I, nowe oświetlenie na ul. Rekreacyjnej, i wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group