Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomysły On–line, czyli internetowa kampania Platformy

Środa, 15 września 2010, 15:24
Aktualizacja: 19:18
Autor: KO
Świdnica: Pomysły On–line, czyli internetowa kampania Platformy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Platforma Obywatelska dziś obwieściła, że ma pomysł na Świdnicę. Kampania wyborcza będzie prowadzona głównie w sieci, choć – jak zaznaczył szef PR Rafał Ząbczyk – nie wszyscy wyborcy dostęp do internetu mają, więc wolontariusze PO wyjdą też na ulice. I wyszli, aby przepytać świdniczan.

Na dziś PO zwołała konferencję prasową, podczas której dziennikarze dowiedzieli się, kto będzie odpowiadał za kampanię wyborczą. I tak szefową sztabu kandydata na prezydenta Świdnicy jest Katarzyna Niewęgłowska, dyrektor biura poselskiego Zbigniewa Chlebowskiego, a za public relations odpowiada Rafał Ząbczyk, który kilka lat temu wyjechał ze Świdnicy na Górny Śląsk, a wcześniej był lokalnym dziennikarzem (m.in. prowadził strony sportowe w nieistniejącej już dziś „Gazecie Świdnickiej”).

- Nie interesuje nas przygotowywanie programu i kampanii zza biurka – powiedział dziś Rafał Ząbczyk. I wymienił kanały, którymi PO będzie się kontaktować z mieszkańcami: blog, Facebook, oficjalne strony www, Nasza-Klasa oraz komunikator GG. A dla tych, którzy w sieci nie bywają, będą organizowane spotkania. Na miasto już dziś ruszyło piętnastu wolontariuszy z ankietami, w których członkowie Platformy pytają o to, co trzeba w mieście zmienić. Pytają też o preferencje polityczne.

- Cała grupa wolontariuszy to ponad czterdzieści osób – powiedział Robert Jagła, przewodniczący powiatowej PO. Dziś sympatycy PO rozmawiali ze świdniczanami na terenie okręgu nr 1 (czyli w centrum miasta), jutro odwiedzą okręg nr 2, a więc okolice Zarzecza, Kraszowic, Osiedla Słowiańskiego i ul. Wrocławskiej, a następnie kolejne okręgi. Nie będą agitować w niedziele i święta.

Pomysły na Świdnicę zbierane są na ulicy (Robert Jagła zapewnił, że wolontariusze nie będą wchodzić ludziom do domów), ale też w sieci.

- Powstała strona „PomysłyŚwidnica” na Facebook’u, gdzie już mamy trzysta osób i pojawiło się kilkadziesiąt pomysłów – oświadczył Rafał Ząbczyk. – Tu z założenia nie rozmawiamy o polityce.

- Dopisałem pomysł: „Zmiana prezydenta Świdnicy” – przyznał Robert Jagła.

- I został on skasowany – powiedział Rafał Ząbczyk. – Tu świdniczanie mogą się dopisywać do istniejących tematów, albo generować nowe.

W tej chwili istnieje czternaście wątków: „Ronda”, „oświetlenie ulic...”, „Zaniedbane parki”, „Centrum”, „Osiedle Młodych”, „ROZRYWKA”, „SPORT”, wysypisko śmieci”, „Zarzecze”, Poczta Główna”, Osiedle Zawiszów”, Kraszowice”, Osiedle Słowiańskie” oraz „Każdy pomysł na Świdnicę jest dobry- Jaki jest Twój?”.

- Po zwycięstwie Zbigniewa Szczygła chcemy przygotować programy dla dzielnic – powiedział Ząbczyk. Zapowiedział też, że w momencie, gdy ruszy kampania, zostanie uruchomiony specjalny numer Gadu-Gadu, za pomocą którego będzie można porozmawiać z kandydatem i szefową jego sztabu. Kampania ma ruszyć oficjalnie 1 października.

- Ważne jest to, że jest to kampania budowana oddolnie – podkreślił Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa i kandydat na prezydenta Świdnicy. A jednocześnie kandydat do sejmiku.

Wraz z rozpoczęciem kampanii, czyli od października, rozpoczną się spotkania z mieszkańcami. W sieci pojawią się też blogi wyborcze. Rafał Ząbczyk zapewnia, że nie będą one anonimowe.

- My się nie wstydzimy tego, co mówimy – oświadczył Robert Jagła.

Więcej na temat kampanii samorządowej w internecie: Samorządowcy atakują w sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group