Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Ponad milion złotych na program Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach

Sobota, 21 stycznia 2017, 16:06
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2017, 13:07
Autor: red
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach jest jednym z 11 ośrodków z Dolnego Śląska, który będzie uczestniczyć w projekcie partnerskim "Nowa Perspektywa – Lepszy Start" współfinansowanym ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Na realizację projektu placówka w Mrowinach otrzyma ponad milion złotych, które zostaną wykorzystane na pomoc podopiecznym w zdobywaniu umiejętności i wiedzy. Z tej formy pomocy skorzysta 36 wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach. - Projekt "Nowa Perspektywa - Lepszy Strat" ma na celu udzielenie wsparcia społeczno-zawodowego chłopcom i dziewczętom w wieku 13-18 lat, przebywającym w dolnośląskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz ich rodzinom. Nabędą oni lub wzmocnią kompetencje społeczne, zaradność społeczno-zawodową, samodzielność oraz aktywność społeczną, co pozwoli im na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie po zakończeniu pobytu w placówce. Dla potrzeb realizacji projektu w naszej placówce zostaną zaadoptowane pomieszczenia do przeprowadzenia zajęć z zakresu autoprezentacji, arteterapii i doradztwa zawodowego. Całkowity koszt dofinansowania wyniesie blisko milion złotych. Wymagany wkład własny placówki do projektu w wysokości 50 tysięcy złotych wniesiony zostanie w formie niepieniężnej z udostępnienia sal koniecznych do realizacji zajęć dla wychowanków naszej placówki oraz pracy wychowawców, polegającej na sprawowaniu opieki nad młodzieżą podczas ich udziału w zajęciach projektowych realizowanych poza terenem placówki - tłumaczy Ireneusz Kozieł lider projektu z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach.

Projekt realizowany będzie przez 24 miesiące, od 2 stycznia 2017r. do 31 grudnia 2018r. W tym czasie wychowankowie placówki w Mrowinach uczestniczyć będą w treningach różnych kompetencji, warsztatach z zakresu integracji i budowania partnerstwa w grupie, stresu oraz agresji i metod radzenia sobie z nimi, poradnictwie psychospołecznym, zajęciach o charakterze terapeutycznym, integracji zawodowej i kursach umiejętności zawodowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group