Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ponad tysiąc osób pierwszego dnia głosowało na budżet obywatelski [WYNIKI]

Sobota, 11 stycznia 2014, 1:05
Aktualizacja: 18:48
Autor: red.
Świdnica: Ponad tysiąc osób pierwszego dnia głosowało na budżet obywatelski [WYNIKI]
Fot. Tomasz Pietrzyk/UM Świdnica
W sumie 2.535 głosów oddano na inwestycje ogólnomiejskie, a 2.123 na dzielnicowe. W głosowaniu w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” wzięło udział 1.070 osób. Uprawnionych do głosowania jest 50.121 osób, a frekwencja po piątkowym głosowaniu wyniosła 2,13 proc. To wstępne wyniki.

Pierwszego dnia punktualnie o godz. 15.00 swój głos wraz z rodziną oddał prezydent Świdnicy.

Świdniczanie są zainteresowani udziałem w głosowaniu i to mnie cieszy. Niezależnie od finalnego wyniku, wszyscy zwyciężą, ponieważ inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach akcji, będą służyły mieszkańcom – mówi Wojciech Murdzek.

Przed nami jeszcze dwa dni głosowania.
• w sobotę, 11 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00,
• w niedzielę, 12 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00.

Gdzie można głosować?
Głosowanie nad projektami w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” zaplanowano w dniach 10-12 stycznia 2014 r. w lokalach wyborczych
w siedmiu okręgach, na które umownie zostało podzielone miasto. Mieszkańcy okręgu I – Centrum zagłosują w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Franciszkańskiej 18, mieszkańcy okręgu II – Śródmieście zagłosują
w Gimnazjum nr 3, przy ulicy Saperów 27a, mieszkańcy okręgu III – Osiedle Młodych zagłosują w Przedszkolu Miejskim nr 16 „Słoneczko” przy ulicy Karola Marcinkowskiego 10 (zmiana lokalizacji), mieszkańcy okręgu IV – Osiedle Zawiszów zagłosują w Szkole Podstawowej nr 1, przy ulicy Galla Anonima 1, mieszkańcy okręgu V – Osiedle Zarzecze zagłosują w Gimnazjum nr 4, przy ulicy Jodłowej 21, mieszkańcy okręgu VI – Dzielnica Południowa zagłosują w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kraszowickiej 55, mieszkańcy okręgu VII – Dzielnica Zachodnia zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Armii Krajowej 47.

Kto może głosować?
Uprawnione do głosowania będą osoby zameldowane w Świdnicy na pobyt stały lub czasowy, które w dniu głosowania ukończyły 16. rok życia.

Jak będzie przebiegać głosowanie?
Uprawnieni do głosowania mieszkańcy po zgłoszeniu się do lokalu i weryfikacji ich tożsamości, otrzymają dwie karty do głosowania, które będą się różniły wyglądem. Na listach dzielnicowych będą wypisane nazwy wszystkich inwestycji, natomiast na liście ogólnomiejskiej (ze względu na liczbę zgłoszonych projektów) będą zaznaczone tylko numery inwestycji i kratki
z miejscem na postawienie znaku „X”.
W lokalach wyborczych będą wisiały duże plakaty z dokładnie opisanymi inwestycjami ogólnomiejskimi, dzięki czemu łatwiej będzie można odnaleźć preferowane zadania.

Kiedy głos jest ważny, a kiedy nieważny?
Na karcie zawierającej wykaz numerów zadań ogólnomiejskich i liście zadań dzielnicowych należy odnaleźć interesujące inwestycje.
Można wybrać jedno, dwa lub trzy zadania. Wybór czterech lub więcej inwestycji oznacza, że głos będzie nieważny. Również, gdy nie zostanie wybrana żadna z inwestycji, to głos na tę kartę będzie nieważny. Przy każdej z wybranych inwestycji należy postawić znak „X” w przewidzianej dla tego celu kratce.

Więcej informacji o projekcie oraz zasadach głosowania można znaleźć na stronie: www.mojbudzet.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group