Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Poprawa stanu dróg

Piątek, 13 maja 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Dobromierz: Poprawa stanu dróg
Fot. www.dobromierz.pl
Drogi transportu rolnego, czyli drogi dojazdowe do pól, są nie mniej ważne, jak drogi gminne czy powiatowe. Bez dobrego dojazdu, trudno zadbać o należytą kulturę uprawy gleby. Dlatego też w najbliższym czasie będzie można zaobserwować zmianę wizerunku dróg dojazdowych do pól w naszej gminie.

Gmina Dobromierz zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzyma dofinansowanie na realizację remontu trzech dróg. Zadanie obejmuje odcinki dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Jugowej i w Kłaczynie, gdzie planowany zakres prac dotyczy modernizację dróg o nawierzchni nieutwardzonej. Natomiast w Szymanowie-Siodłkowicach zmodernizowana zostanie nawierzchnia utwardzona, co oznacza, że zostanie położona warstwa asfaltu. Droga ta stanowi bowiem, oprócz dojazdu do gruntów rolnych, również obsługę komunikacyjną dla kilku nieruchomości w Siodłkowicach.

Szczegółowy zakres prac zostanie określony po wykonaniu dokumentacji projektowej. Termin realizacji prac zaplanowano na sierpień-wrzesień.

Planowany koszt inwestycji to około 480 tys. zł, z czego blisko 380 tys. zł pochodzić będzie z budżetu województwa dolnośląskiego w formie dotacji celowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group