Czytających: 1724

Brzeg: Porażka na inaugurację

Czwartek, 19 września 2019, 8:38
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2019, 8:40
Od przegranej w Brzegu z Orlikiem 26:28 (15:14) rozpoczęli nowy sezon w II lidze piłkarze ręczni ŚKPR–u Świdnica. Dysponujące najmłodszym składem w lidze (średnia nieco ponad 20 lat) Szare Wilki wróciły na ten poziom rozgrywek po dwóch latach.

– Młody zespół, pierwszy mecz w lidze na wyjeździe, waleczność i ambicja na tak, ale za dużo popełniliśmy błędów i zabrakło nam doświadczenia. Zwłaszcza w końcówce. Ich rozgrywania musimy się uczyć – podsumował prezes ŚKPR-u, Arkadij Makowiejew.

Początek spotkania bardzo dobrze ułożył się dla młodej świdnickiej drużyny. ŚKPR dość szybko, bo już po kwadransie odskoczył na pięć bramek (8:3) i mimo nienajlepszej skuteczności kontrolował grę. W 25. minucie po dwóch kolejnych trafieniach Patryka Dębowczyka na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:9. Niestety, ostatnie minuty pierwszej części były bardzo nieudane. Seria kar sprawiła, że ŚKPR momentami musiał sobie radzić trójką zawodników w polu. Orlik potrafił to wykorzystać i zniwelował straty do jednej bramki (14:15).

Po zmianie stron trwała zacięta walka gol za gol, ale minimalną przewagę utrzymywał Orlik. W końcówce ŚKPR konsekwentnie zbliżał się na dystans jednego trafienia, ale gospodarze nie wypuścili z rąk zwycięstwa.

Za tydzień ŚKPR zagra na parkiecie Wolsztyniaka, który w pierwszym meczu uległ w Dzierżoniowie Żagwi 23:31.To będzie kolejny trudny mecz. Team z Wolsztyna odbudowuje się po kryzysie i po wycofaniu z I ligi aktualnie pnie się ponownie w górę ligowej hierarchii.

Orlik Brzeg – ŚKPR Świdnica 30:28 (14:15)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Chmiel 9, Pęczar 5, Borowski 4, Starosta 4, Dębowczyk 3, Jaroszewicz 1, Redko 1, Wołodkiewicz 1, Etel, Jankowski, Pierzak, Stadnik.

Źródło: ŚKPR Świdnica