Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Porzucają na mistrzostwach Polski

Czwartek, 1 lipca 2010, 16:45
Aktualizacja: 16:47
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Świdnica: Porzucają na mistrzostwach Polski
Fot. www.dart-swidnica.pl
Dart lub po prostu lotki, rzutki, strzałki to coraz bardziej popularna dyscyplina sportowa. Coraz częściej w barach, czy pubach możemy się spotkać z zawodnikami rzucającymi lotkami w stronę elektronicznej tarczy. O tym, że Świdnica na ten fakt nie pozostaje obojętna świadczą uzyskiwane przez naszych zawodników wyniki.

Najlepsza świdnicka ekipa „Legioniści” w ubiegłym roku zajęła drugą pozycję na Dolnym Śląsku, teraz drużynę występującą w składzie: Szymon Barć, Sławomir Lisowski, Piotr Bujak, Piotr Antoniak, Konrad Długołęcki, Przemysław Burdak i Adam Sasnal czeka wyjazd do Bydgoszczy na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w najbliższy weekend.

– W ostatnim czasie dart bardzo się rozwinął w naszym mieście i stał się popularną rozrywką. W Świdnicy gra już ponad 100 osób w 10 lokalach. Mamy sześć drużyn ligowych, i mimo tego, że w naszym mieście gramy od września ubiegłego roku, to już możemy pochwalić się sukcesem na Dolnym Śląsku i możliwością wyjazdu na Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy – mówi Szymon Barć, organizator rozgrywek.

Obecnie Świdnickie Rozgrywki Ligi Darta mają przerwę wakacyjną. Zawodnicy spotykają się raz w tygodniu na ul. Wałbrzyskiej w Highlanderze, gdzie grając w jedną z odmian darta – cricketa przygotowują się do kolejnego sezonu. Po ostatnim turnieju rozegranym 29 czerwca wakacyjnym liderem cyklu jest Sławomir Lisowski.

– W trakcie sezonu każdego dnia jest jakiś turniej, w którym gra średnio 15 zawodników. Nie gramy wtedy w cricketa, jak teraz podczas przerwy, a w najbardziej popularną dyscyplinę rzutek, czyli 501. Rozgrywki Świdnickiej Ligi Darta należą do Dolnośląskiej Ligi Darta, a sezon trwa od 1 sierpnia do końca maja. Każde zawody to szansa na zdobycie punktów przez zawodników, a najlepsi z nich walczą o wyjazd na sponsorowane mistrzostwa Europy – dodaje Szymon Barć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej rozwijającej się w błyskawicznym tempie rozrywki zajrzyj na stronę www.dart-swidnica.pl. Tam też znajdziesz szczegółowy ranking i kalendarz rozgrywek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group