Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poseł Anna Zalewska wysoko na liście do PE

Wiadomości: Region
Piątek, 28 marca 2014, 8:28
Autor: red.
Fot. użyczone
Podczas sobotniej konwencji wyborczej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich liderów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na liście w okręgu dolnośląsko–opolskim pojawiło się dwóch przedstawicieli pochodzących z byłego województwa wałbrzyskiego. Jednym z nich jest Anna Zalewska, która wystartuje w tych wyborach
z wysokiej trzeciej pozycji.

- W ostatni poniedziałek podczas posiedzenia Rady Regionalnej PiS Prezes Adam Lipiński przedstawił pełną listę kandydatów, którzy wystartują w wyborach do PE z naszego okręgu wyborczego. Znajduje się na niej dwójka przedstawicieli z okręgu wałbrzyskiego, Poseł Anna Zalewska oraz Jacek Tyniec (wiceprezes PiS, pochodzący z Polanicy Zdroju-red.) - wyjaśnia Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą 25 maja 2014 r. W tym dniu, w 13 okręgach wyborczych, dokonamy wyboru 51 europarlamenatrzystów. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym liczba uzyskanych mandatów w poszczególnych okręgach będzie zależna od stopnia frekwencji. W okręgu dolnośląsko-opolskim wybierzemy jednak najprawdopodobniej 5 posłów. Prognozy wskazują, że po dwa mandaty zdobędą kandydaci z PiS i PO, a jeden przypadnie SLD.

Lista kandydatów PiS w okręgu dolnośląsko-opolskim:
1. Dawid Jackiewicz
2. Kazimierz Michał Ujazdowski
3. Anna Zalewska
4. Sławomir Kłosowski
5. Tadeusz Marczak
6. Marzena Machałek
7. Teresa Gibas
8. Jacek Tyniec
9. Wojciech Marciniak
10. Katarzyna Czochara

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group