Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Posiadał blisko 100 porcji marihuany

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 11:57
Aktualizacja: 12:58
Autor: red.
Do trzech lat pozbawienia wolności może grozić 23–letniemu mieszkańcowi Strzegomia za posiadanie blisko 100 porcji marihuany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując miasto, na jednej z ulic Strzegomia zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci wylegitymowali mężczyznę.

W trakcie legitymowania 34-letniego mieszkańca Strzegomia, okazało się iż posiada on przy sobie zielony susz. Na pytanie policjantów co znajduje się w woreczkach, mężczyzna odpowiedział, że marihuana. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany, w związku z posiadaniem substancji zabronionej. W trakcie zakładania kajdanek mężczyzna zaczął być agresywny, szarpał funkcjonariuszy, wyrywał się i kopał. Policjanci przewieźli zatrzymanego do komisariatu, gdzie został przebadany na alkoteście - był trzeźwy.

Dalsze czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na odnalezienie w miejscu zamieszkania zatrzymanego 16 woreczków z zawartością zielonego suszu. Zabezpieczony susz został poddany badaniom na testerze narkotykowym. Mężczyzna posiadał blisko 100 porcji marihuany. Policjanci sprawdzają skąd mężczyzna miał narkotyki i czy udostępniał je innym osobom. Dzisiaj z zatrzymanym będą prowadzone dalsze czynności.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group