Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1121
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Posiadał marihuanę

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 7:27
Aktualizacja: 15:28
Autor: red
Gmina Świdnica: Posiadał marihuanę
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno–Patrolowego świdnickiej komendy zatrzymali 26–letniego kierującego u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

9 sierpnia br. około godz. 2.00 w nocy policjanci patrolujący rejon gminy Świdnica zauważyli samochód osobowy marki VW Polo, który jechał z naprzeciwka i nagle na widok radiowozu zatrzymał się na drodze. Policjanci postanowili zweryfikować przyczynę nagłego zatrzymania pojazdu.

Po zatrzymaniu, okazało się że kierujący – to 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, badanie potwierdziło, że jest trzeźwy, ale cały czas w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. W trakcie przeszukania 34-latka i jego pojazdu policjanci, ujawnili dwa "zawiniątka". W samochodzie z zawartością białego proszku, który przebadano na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczona substancja to amfetamina. A przy mężczyźnie w kieszeni jego spodni policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu brązowo -zielonego, który przebadano na testerze narkotykowym, test potwierdził, że to marihuana. Mężczyzna posiadał kilka porcji tych narkotyków.

W związku z tym 26-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group