Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Posiedzą za rozbój

Sobota, 5 października 2013, 9:33
Autor: red.
Świdnica: Posiedzą za rozbój
Fot. archiwum
Dwumiesięczne areszty tymczasowe zostały zastosowane wobec trzech mieszkańców Świdnicy w wieku 29–39 lat za rozbój jakiego dokonali na 18–letnim mieszkańcu Edynburga w lipcu br. 18–letni obywatel Polski zamieszkały w Szkocji został doprowadzony do stanu bezbronności, a następnie sprawcy skradli mu pieniądze, telefon oraz paszport. Straty na szkodę 18–latka wyniosły 2 200 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące rozboju, do jakiego doszło w lipcu br. na świdnickim Rynku, ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn. Mieszkańcy Świdnicy w wieku od 29 do 39 lat, przewracając na ziemię 18-letniego mieszkańca Edynburga, doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie skradli paszport, telefon komórkowy, 1 300 złotych, dwa srebrne łańcuszki oraz 60 funtów. Przedmioty, które zostały utracone w wyniku rozboju nie zostały odzyskane.

W trakcie zatrzymania jednego ze sprawców 39-letniego świdniczanina, podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim zielony susz. Po przeprowadzeniu badania na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczony susz to marihuana. Zatrzymany posiadał przy sobie trzy porcje tego narkotyku.

Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował areszty tymczasowe na okres dwóch miesięcy. Za czyn, którego dopuścili się zatrzymani może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group