Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Posiedzenie zespołu Wojewody Dolnośląskiego ds. rolnych w związku z wystąpieniem suszy

Sobota, 15 września 2018, 11:37
Autor: red
REGION: Posiedzenie zespołu Wojewody Dolnośląskiego ds. rolnych w związku z wystąpieniem suszy
Fot. DUW
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przewodniczył spotkaniu poświęconemu problemowi suszy w województwie dolnośląskim.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele środowisk rolniczych. Na Dolnym Śląsku zostały powołane 143 komisje ds. szacowania strat, z czego 128 zakończyło już swoje pracę. Wysokość strat poniesionych w wyniku suszy w regionie szacuje się na ponad 470 mln zł.

Zgodnie z informacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rolnicy którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy, będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnie upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30%.

Już wiadomo, że producenci rolni, w gospodarstwach których szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 70% danej uprawy, mogą od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. składać wnioski o udzielenie pomocy. Stawka pomocy wynosi 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw, na której powstały szkody.

Wnioski należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl).

Termin składania wniosków o udzielenie pomocy przez producentów rolnych, u których w gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30 % danej uprawy i mniej niż 70% oraz stawka pomocy zostanie ogłoszona po zakończeniu szacowania szkód w tych gospodarstwach przez komisje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group