Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Posłanka Zalewska wyjaśnia okoliczności śmierci Barbary Blidy

Czwartek, 29 lipca 2010, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: KO
Warszawa: Posłanka Zalewska wyjaśnia okoliczności śmierci Barbary Blidy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wczoraj mogliśmy oglądać posłankę Annę Zalewską na ekranach telewizorów, kilka stacji robiło relacje z posiedzeń komisji śledczej do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy. Dziś komisja również się spotyka, ale już na posiedzeniu zamkniętym, podczas którego przesłuchany zostanie Janusz Kaczmarek, były Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W komisji pracuje siedmioro posłów: Ryszard Kalisz (Lewica; przewodniczący), Danuta Pietraszewska (Platforma Obywatelska), Tadeusz Sławecki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Wojciech Szarama (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Tomczykiewicz (Platforma Obywatelska; zastępca przewodniczącego), Marek Wójcik (Platforma Obywatelska) i Anna Zalewska (Prawo i Sprawiedliwość). Najmłodsza stażem w tym organie sejmowym jest posłanka Ziemi Świdnickiej, która 20 listopada 2009 r. została powołana w skład komisji w miejsce odwołanej posłanki Beaty Kempy z PiS.

Wczorajsze obrady były głośno komentowane medialnie, ponieważ przed komisją stawił się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że rozmawiał z szefami służb w celu wyłącznie informacyjnym, a żadnej sprawy posłanki Sojuszu Lewicy Demokratycznej Barbary Blidy nie było. Powiedział też, że sugerował, aby zatrzymania w kajdankach nie stosować w stosunku do kobiet i podkreślał, że nie wiedział o planie aresztowania Blidy, znany mu był tylko zamiar zatrzymania.

Barbara Blida popełniła samobójstwo 25 kwietnia 2007 r. w domu w Siemianowicach Śląskich strzałem w klatkę piersiową, podczas gdy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego usiłowali ją zatrzymać. Była posłanka poprosiła funkcjonariuszy o możliwość skorzystania z toalety, tam śmiertelnie postrzeliła się w serce własnym rewolwerem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group