Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka Zalewska zachwala kandydaturę Andrzeja Dudy

Środa, 4 marca 2015, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: PAW
Wałbrzych: Posłanka Zalewska zachwala kandydaturę Andrzeja Dudy
Fot. PAW
We wtorek posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska spotkała się lokalnymi mediami, by poinformować, że na przełomie kwietnia i maja do Wałbrzycha przyjedzie kandydat PiS–u na prezydenta RP – Andrzej Duda.

- Mamy szansę wygrać wybory prezydenckie, a później parlamentarne- mówi z przekonaniem w głosie Anna Zalewska. – Ogólnopolskie media lekceważą naszego kandydata i dlatego Andrzej Duda jest skoncentrowany na pokazywaniu się w lokalnych mediach, bo są one najbliżej ludzi i ich problemów.

Posłanka podkreśliła, że to ogólnopolskie media próbują wmawiać obywatelom, że kandydat PiS-u nie ma programu, co jest informacją nieprawdziwą.
- Andrzej Duda jest samodzielnym politykiem i sam kreuje tę politykę – uważa Zalewska. – W swoim programie nasz kandydat stawia na 4 filary: rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog. Na razie programu wyborczego Bronisława Komorowskiego nie poznaliśmy. Duda mówi m.in. o wycofaniu się z ustawy o podniesieniu wieku emertytalnego, o wzmocnieniu obronności naszego kraju, o aktynwej polityce zagranicznej.

Według Anny Zalewskiej, Andrzej Duda jest idealnym kandydatem na prezydenta RP, bowiem ma czystą kartę, jest człowiekiem inteligentnym, zna języki obce, ma doświadczenie z pracy w kancelarii prezydenta, a ponadto daje gwarancję aktywności i realizowania swoich obietnic wyborczych.
- Pod koniec kwietnia lub na początku maja Andrzej Duda przyjedzie do Wałbrzycha i wtedy przedstawi szczegóły swojego programu mieszkańcom Wałbrzycha – tłumaczy Anna Zalewska.

Dzisiejsza konferencja została zwołana również po to, żeby przedstawić propozycje PiS-u dotyczące samego przebiegu wyborów prezydenckich.
- Doświadczenia z lat poprzednich, a zwłaszcza z ostatnich wyborów samorządowych, pokazały nam, że potrzebny jest korpus ochrony wyborów – mówi Łukasz Apołenis. – Mężowie zaufania będą wspierali członków komisji. Chcemy, żeby wybory były przejrzyste i nikt nie miał wątpliwości, czy nie doszło do łamania prawa.

Posłanka powiedziała natomiast, że wiele nieprawidłowości, które pojawiają się podczas głosowania, powoduje, że potrzebne są zmiany w przepisach.
- Nie możemy mieć zaufania do instytucji państw a - mówi Zalewska. – Zmiany w kodeksie wyborczym są koniecznością, żebyśmy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami, jak podczas wyborów samorządowych, kiedy zawalił się cały system informatyczny, czyli system stworzony za publiczne pieniądze. Policja również powinna mieć dodatkowe narzędzia, które pozwolą jej skuteczniej walczyć z korupcją podczas wyborów, ale potrzebne są do tego nowe przepisy i my o to zabiegamy, ale jesteśmy blokowani przez koalicję PO-PSL, która dąży do tego, żeby było jak najmniej przejrzyście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group