Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Pośpiewają nad Bystrzycą

Środa, 29 czerwca 2016, 12:42
Autor: red
Burkatów: Pośpiewają nad Bystrzycą
Fot. organizatorzy
W przepięknej scenerii i otaczającej zieleni świetlicy i boiska w Burkatowie 11 zespołów folklorystycznych, w tym aż 6 spoza terenu gminy Świdnica, zaprezentuje się w sobotę 2 lipca od godziny 16.00, w ramach IX Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Śpiewanie nad Bystrzycą”.

- Przegląd nie ma charakteru konkursu i to może jest magnesem, który przyciąga każdego roku większą rzeszę artystów – mówi Krzysztof Jas, dyrektor GOKSiR.

Wśród rodzimych zespołów, sławiących i promujących gminę Świdnica w kraju i za granicą, wystąpią: Zespół „Rozmaryn” z Rogowa Sobóckiego, „Żarowianie” z Żarowa, „Czerwona Róża” i „Dobromierzanie” z Dobromierza, „Listek Koniczyny” z Mietkowa oraz „Lipowanie” z Lipy.
- Śpiewanie nad Bystrzycą to przegląd zespołów folklorystycznych i grup promujących dawne obrzędy i zwyczaje. Celem wspólnego śpiewania jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim zachowanie tradycji śpiewu, muzykowania i tańca. Gmina Świdnica od lat promuje kilkanaście zespołów folklorystycznych, których talent muzyczny znają również mieszkańcy Europy Zachodniej. Dzięki kulturze ludowej i folklorowi przetrwały tradycje i zwyczaje, które dzisiaj możemy podziwiać i pielęgnować – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group