Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1078
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Posprzątali park

Środa, 10 czerwca 2020, 13:08
Autor: red
Żarów: Posprzątali park
Fot. UM Żarów
Mimo kapryśnej pogody w sobotę, 6 czerwca wspólnie z mieszkańcami naszej gminy sprzątaliśmy Park Miejski w Żarowie. Organizatorem wydarzenia „Tylko liście mogą leżeć w parku” była Fundacja Inicjatywa B.

Ze strony Urzędu Miejskiego w Żarowie zapewnione zostały rękawiczki, worki na śmieci oraz odbiór zebranych nieczystości. W akcji wzięli udział mieszkańcy, wolontariusze, zespół Fundacji Inicjatywa B, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz radni Rady Miejskiej i członkowie Komisji ds. Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego Iwona Nieradka, Bartosz Żurek i Piotr Zadrożny.
– Dziś wspólnie z wolontariuszami oraz pomocą Fundacji Inicjatywa B sprzątamy przestrzeń zabytkowego Parku Miejskiego w Żarowie. Przyda się każda para rąk, im więcej chętnych, tym szybciej okolice Parku staną się zieloną i przyjazną przestrzenią bez śmieci. Łączymy przyjemne z pożytecznym, a przede wszystkim razem dbamy o czystość zielonej części naszego miasta. To wspaniała akcja i mam nadzieję, że nie ostatnia – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Teren żarowskiego Parku Miejskiego został uprzątnięty z butelek, plastikowych opakowań, kapsli i innych śmieci. Łącznie wolontariusze zebrali 39 worków śmieci, które zostały wywiezione na miejsce składowania odpadów.
– Przestrzeń zabytkowego parku w Żarowie została wysprzątana przez zespół Fundacji Inicjatywa B, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz wolontariuszy, którzy zgłosili chęć udziału w akcji społecznej „Tylko liście mogą leżeć w parku”. Sprzątanie Parku miejskiego w Żarowie zostało zorganizowane w ramach projektu PARK51. Akcja odbyła się z panującymi zasadami bezpieczeństwa. Celem dzisiejszej akcji jest nie tylko wysprzątanie parku, ale również oznaczenie niesprawnych koszy na śmieci. Po wysprzątaniu zielonego terenu, za pomocą biało-czerwonej taśmy, zaznaczymy uszkodzone kosze na śmieci – mówił Tomasz Nycz prezes Fundacji Inicjatywa B.

Fundacja Inicjatywa B składa podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Żarowie za przekazanie worków na śmieci, rękawiczek oraz za organizację wywiezienia odpadów. Apelujemy również do osób, które przebywają na terenie żarowskiego Parku Miejskiego o wyrzucanie odpadów do pojemników na śmieci lub zabieranie ich ze sobą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group