Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Postawili ogorodzenie

Środa, 16 grudnia 2020, 13:59
Autor: red
Olszany: Postawili ogorodzenie
Fot. UM Strzegom
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany zostało jednym z laureatów II edycji programu dobrosiąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi boisko w Olszanach zyskało ogrodzenie, które wpłynie na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz zapobiegnie kradzieżom i dewastacji.

W II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany z gminy Strzegom otrzymało grant na realizację projektu "Bezpieczne boisko– bezpieczne dzieci w Olszanach". Dzięki wsparciu zakupiono materiały potrzebne do wykonania ogrodzenia boiska sportowego.

Potrzeba montażu ogrodzenia boiska sportowego wynikała z troski o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Boisko znajduje się w pobliżu skrzyżowania dróg powiatowych i dlatego stanowi zagrożenie dla dzieci, które każdego dnia korzystają z niego podczas zajęć sportowych, treningów oraz organizowanych imprez kulturalno-edukacyjno-rekreacyjnych. Dodatkowo znaczne oddalenie tego miejsca od wsi sprzyjało kradzieżom i wandalizmowi obiektów oraz narażało na straty rolników, posiadających grunty w sąsiedztwie boiska. Dzięki wsparciu m.in. PSE oraz zaangażowaniu i pracy mieszkańców powstało ogrodzenie, które pozwoli skutecznie zabepieczyć teren.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Strzegom PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice. Celem projektu jest zapewnienie niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Turów po rozbudowie jej o nowy blok o mocy 480 MW oraz poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, a szczególnie największego odbiorcy na tym obszarze – Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi (KGHM).

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group