Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Poświęcenie krzyża w Goczałkowie

Środa, 8 marca 2017, 11:22
Aktualizacja: 15:24
Autor: red
Goczałków: Poświęcenie krzyża w Goczałkowie
Fot. UM Strzegom
Parafia pw. Chrystusa Króla w Goczałkowie przeżywała doniosłą uroczystość – poświęcenie nowego krzyża przy cmentarzu parafialnym.

Ceremonia rozpoczęła się mszą św. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Zielińskiego, proboszcza miejscowej parafii. Rozpoczynając Eucharystię, ks. proboszcz serdecznie przywitał zastępcę burmistrza Strzegomia - Wiesława Witkowskiego, radnego Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tadeusza Zarzyckiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie - Sylwestra Tretera oraz wszystkich parafian tak licznie zgromadzonych na liturgii.

- Czas Wielkiego Postu jest szczególnym okresem, podczas którego wierni w sposób szczególny czczą i adorują Krzyż Pana Jezusa Chrystusa i dzień dzisiejszy dla naszej wspólnoty parafialnej jest dniem wyjątkowym, bowiem gromadzi nas przy nowo powstałym krzyżu, który po mszy św. zostanie poświęcony - podkreślał w trakcie nabożeństwa ks. Krzysztof Zieliński. - Krzyż został ufundowany przez radnego Tadeusza Zarzyckiego, jednocześnie naszego parafianina, za co w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców wsi Goczałków serdecznie dziękuję. Postawiony on został przy cmentarzu parafialnym, w miejscu starego, który stał tam wiele lat. Serdecznie dziękuję również katechetce Ewie Miałkowskiej za udekorowanie krzyża na dzisiejszą uroczystość - dodał kapłan.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy zgromadzenia liturgicznego udali się procesyjnie na miejsce postawionego krzyża, na skrzyżowaniu ulic: Strzegomskiej i Bocznej. Po jego poświęceniu i odśpiewaniu pieśni pasyjnych kwiaty złożył zastępca burmistrza Strzegomia. Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz zaznaczył, że krzyż ma chronić goczałkowian od wszelkiego zła - powodzi, ognia i innych kataklizmów.
- Nasi mieszkańcy przechodząc obok niego nie powinni zapominać o oddawaniu czci Jezusowi Chrystusowi, natomiast kierujący pojazdami, spoglądając na ten krzyż, niech pamiętają o bezpiecznej jeździe i przestrzeganiu przepisów drogowych - podsumował ks. Krzysztof Zieliński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group