Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 804
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powakacyjna sesja rozpoczęta [AKTUALIZACJA]

Czwartek, 25 sierpnia 2011, 16:06
Aktualizacja: Piątek, 26 sierpnia 2011, 12:53
Autor: GrA
Świdnica: Powakacyjna sesja rozpoczęta [AKTUALIZACJA]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trwa pierwsza powakacyjna sesja Rady Powiatu. Od godziny 15.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego po wakacyjnej przerwie powiatowi radni rozpoczęli obrady.

Radni wysłuchali już sprawozdania starosty powiatu świdnickiego Zygmunta Worsy z prac zarządu powiatu w okresie od ostatniej sesji oraz sprawozdania z kontroli inwestycji „Budowa drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ulicą Stęczyńskiego w Świdnicy”.

W chwili obecnej radni składają interpelacje.

Godzina 16.30. - Po dziesięciominutowej przerwie radni powiatowi wracają do pracy. Podjęli już pierwszą uchwałę w sprawie przekazania gminie Jaworzyna Śląska drogi powiatowej przy ulicy Westerplatte i ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej.

Godzina 16.45 - Radni powiatowi podjęli dwie kolejne uchwały. Pierwsza z nich dotyczy zaciągnięcia zobowiązania finansowego na realizację zadania inwestycyjnego "Przebudowa drogi powiatowej 2879D Marcinowice-Śmiałowice oraz drogi powiatowej 2886 D w miejscowości Śmiałowice. Zaciągnięte zobowiązanie to kwota 2 mln 407 tysięcy złotych. Jednogłośnie podjęto także uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej gminie miasto Świdnica na realizację budowy ulicy Kosynierów w Świdnicy w kwocie nie przekraczającej 50 tysięcy złotych. To droga prowadząca do nowo wybudowanej Szkoły Specjalnej. Miasto drogę będzie zgłaszało do programu "Schetynówek".

Godzina 17.00 - radni powiatowi podjęli kolejne dwie uchwały. Jednogłośnie zatwierdzili uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2011 rok. Przy 21 głosach "za", przy 4 głosach "wstrzymujących" podjęto także uchwałę w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej powiatu. Chodzi tu o budowę sali gimnastycznej przy budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy ( zwiększenie wydatków o 3 tysiące złotych), budowę drogi Nowice-Wierzbna( zwiększenie limitu wydatków o 537 tysięcy złotych) i modernizację boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy (zmniejszenie wydatków o kwotę 200 tysięcy złotych).

W chwili obecnej radni przystąpili do obrad nad tzw. pakietem oświatowym.

Godzina 17.01 - Jednogłośnie podjęto uchwałę zmieniająca uchwałę w sprawie utworzenia wydzielonych rachunków dla oświatowych jednostek budżetowych Powiatu Świdnickiego, źródeł dochodów na tych rachunkach, ich przeznaczenia oraz wskazania jednostek budżetowych Powiatu Świdnickiego, dla których wydzielone rachunki zostaną utworzone. W związku ze zmianą od 1 września siedziby Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej na ulicę Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach, utworzeniem Zespołu Szkół Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Świdnicy oraz utworzeniem Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu i Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy zachodzi konieczność zmian.

17.10 - jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie regulaminu określającego wysokość dodatków i innych składników wynagrodzenia nauczycieli oraz szczegółowe warunki ich przyznawania, kryteria i tryb przyznawania nagród dla nauczycieli, a także wysokość, szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół nie wymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela oraz zasad udzielania i rozmiaru zniżek godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dla nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze, zasad zwalniania tych nauczycieli od obowiązku realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Świdnicki.

17.12 - Radni przystąpili do głosowania nad trzema kolejnymi uchwałami. Jednogłośnie podjęto decyzję o likwidacji Szkoły Policealnej nr 8 w Świdnicy,likwidacji Liceum Profilowanego w Żarowie oraz likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej.

17.20 - Pięć ostatnich uchwał radni powiatowi podjęli jednogłośnie. Wszystkie dotyczył zmian w świecie. Chodzi tu o zmiany w akcie założycielskim Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy,nadanie statutu Zespołowi Szkół Specjalnych w Strzegomiu,nadanie statutu Zespołowi Szkół Specjalnych w Świdnicy,założenie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Świebodzicach oraz włączenia jej w skład Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach, a także założenie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Strzegomiu oraz włączenia jej w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu.

17.21 - zakończyło się głosowanie nad uchwałami. W chwili obecnej radni składają oświadczenia.

17.26 - pierwsza powakacyjna sesja Rady Powiatu Świdnickiego dobiegła końca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group