Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiat ma atrakcyjne tereny na sprzedaż

Poniedziałek, 5 września 2011, 16:01
Aktualizacja: 16:02
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Powiat ma atrakcyjne tereny na sprzedaż
Fot. użyczone
Kolejne powiatowe nieruchomości trafiły właśnie pod młotek. Wśród nich znalazły się dwie działki w Bystrzycy Dolnej i teren z zabytkowym pałacykiem po dawnej siedzibie szkoły specjalnej w Świdnicy. W sumie do budżetu powiatu może trafić ponad 1mln 800 tys zł.

Pod młotek jako pierwsza idzie nieruchomość zabudowana położona w Bystrzycy Dolnej, w granicach działki nr 169/2, o powierzchni 0,45 ha. Na tej działce, która położona jest przy lokalnej drodze o nawierzchni asfaltowej, posadowiony jest budynek użytkowy (szkoła) trzykondygnacyjny, z przybudówkami parterowymi, niepodpiwniczony i wyposażony w instalacje: wodną, kanalizacyjną, elektryczną oraz centralne ogrzewanie z własnej kotłowni. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1108,2 m2.
- Dodatkowo na terenie działki znajdują się: boisko do siatkówki, drogi i chodniki o nawierzchni betonowej, parking utwardzony żwirem oraz zieleń. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działka ta stanowi teren publicznych usług oświaty. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 816.000,00 zł. Przetarg odbędzie się 03.11.2011 r. w Starostwie Powiatowym w Świdnicy o godz. 10.00 w pok. nr 308, III piętro.

Zaraz obok do sprzedaży jest atrakcyjna nieruchomość niezabudowana o powierzchni 0,17 ha. Działka usytuowana jest na zapleczu byłego budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej. Znajduje się tam boisko do koszykówki oraz zieleń: trawniki, drzewa i krzewy ozdobne oraz drzewa owocowe. Teren wyposażony jest w sieci: elektryczną, wodną, kanalizacyjną i gazową. Działka ta stanowi teren zabudowy zagrodowej oraz zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
Cena wywoławcza nieruchomości to 114.000,00 zł. Do wylicytowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23 %. Przetarg odbędzie się 04.10.2011 r. w Starostwie Powiatowym w Świdnicy o godz. 10.00 w pok. Nr 308 III piętro.

Na sprzedaż po raz drugi idzie dawna siedziba szkoły specjalnej przy ul. Jagiellońskiej w Świdnicy o powierzchni 3157 m2.

- Przy pierwszym przetargu w formie rokowań zaproponowano za niską kwotę w wysokości 500 tys. zł, na którą nie zgodził się Zarząd Powiatu. Naszym zdaniem nieruchomość jest warta zdecydowanie więcej, dlatego podjęliśmy decyzję o ponownym ogłoszeniu przetargu. – wyjaśnia Sabina Cebula.

Na przeznaczonej do sprzedaży działce posadowiony jest budynek wolno stojący użytkowy o charakterze administracyjnym (szkoła), trzykondygnacyjny, podpiwniczony, z poddaszem częściowo użytkowym, wyposażony w instalację: wodną, kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz ogrzewanie gazowe z kotłowni usytuowanej w przyziemiu. Na zapleczu posesji zlokalizowany jest budynek pełniący wcześniej funkcję garażową, składający się z dwóch boksów o łącznej powierzchni użytkowej 32,41 m2.

- Nieruchomość jest w całości ogrodzona, a teren został częściowo utwardzony nawierzchnią betonową i żwirową. Kompleks położony jest na terenie oznaczonym w planie zagospodarowania jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 911.000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.09.2011 r., o godz.10.00 w pok. nr 308, III piętro w Starostwie Powiatowym w Świdnicy przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group