Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Powodziowa orkiestra zagrała w Żarowie

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: Daga
Żarów: Powodziowa orkiestra zagrała w Żarowie
Fot. Daga
Powódź to wielka tragedia, która dotknęła wiele osób w Polsce. W tym wyjątkowym czasie wielu ochotników oraz zawodowych ratowników pomagało ofiarom żywiołu. Takiej pomocy postanowił również udzielić Żarów, a konkretniej Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Żarów.

Pieniądze zebrane wczoraj zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek straży pożarnej oraz innych grup i jednostek ratowniczych. Akcja pod hasłem „Stop powodziom” jest jednodniowa. Dla powodzian grają też m.in. Gdynia, Warszawa, Tczew, Wieliczka i wiele innych miast, które same zgłosiły się do udziału w akcji. Impreza organizowana z inicjatywy Jurka Owsiaka nie jest jednak tak bardzo promowana jak WOŚP, odbywa się natomiast na podobnych zasadach.

- Jesteśmy jedynym sztabem w powiecie- mówi Krystian Chęciek, burmistrz Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Żarów.

Choć wolontariusze obecnie mają wakacje, nie brakowało osób chętnych do pomocy w zbiórce pieniędzy. Było ich ponad dwadzieścia. Wszystkie materiały niezbędne do organizacji imprezy przysłane zostały ze sztabu głównego w Warszawie. Otrzymano plakaty, balony, serduszka i puszki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group