Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powołano Powiatową Radę Gospodarczą

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 2 czerwca 2011, 13:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: red.
Fot. SP
18 członków a wśród nich jedna kobieta to skład powołanej w ubiegłym tygodniu Powiatowej Rady Gospodarczej. Będzie to niezależny organ doradczo–opiniująco–konsultacyjny działający przy staroście świdnickim. Powołanie PRG to pomysł prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich Edwarda Szywały, jako efekt udziału w realizowanym przez powiat unijnym projekcie skierowanym na powiatową gospodarkę. Pomysłem zainteresował się prezydencki minister, szef doradców Bronisława Komorowskiego – Olgierd Dziekoński.

- Włączyliśmy się jako powiat w realizację tego projektu i dzisiaj mamy już gotowy dokument - „Strategię zarządzania zmianą gospodarczą”. Udało nam się także uaktywnić społeczność lokalną do wspólnej pracy nad tworzeniem strategii i powołaniem Rady Gospodarczej. – wylicza starosta Zygmunt Worsa – Cieszę się, że projekt powołania niezależnego ciała doradczego został zrealizowany. Będzie on doskonałym narzędziem pomocniczym dla Zarządu i Rady przy podejmowaniu ważnych dla powiatu i jego mieszkańców decyzji.” – mówił starosta.

Nominacje do prac w Radzie Gospodarczej z rąk starosty otrzymali: Teresa Mazurek – wójt Gminy Świdnica, Waldemar Skórski – wiceprezydent Świdnicy, Bogdan Kożuchowicz – burmistrz Świebodzic, Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia, Leszek Michalak – burmistrz Żarowa, Grzegorz Grzegorzewicz – burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Jerzy Guzik – wójt Marcinowic, Jerzy Ulbin – wójt Dobromierza, Tadeusz Kotlarski – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Stanisław Szelewa – dyrektor Wydziału Oświaty świdnickiego starostwa, Mirosław Greber – prezes WSSE, Edward Szywała – prezes SPiKŚ, Janusz Szostak – prezes NOT, Ryszard Sobański – prezes SIP-H, Marian Sworobowicz – doradca podatkowy, Jacek Domejko – dyrektor SP ZOZ oraz przedstawiciele biznesu Bogusław Solima ze Strzegomia i Ryszard Satyła ze Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zdumiony 2-06-2011 13:19
Prezes Szostak będzie doradzał jak zlikwidować dobrze prosperujące firmy i czerpać z tego korzyści osobiste. W tym to on ma doświadczenie!
~Spiker 2-06-2011 14:21
Po co kopiować to co działa przy Prezydencie Miasta ? Przecież już działa taka rada.. To mi przypomina polskie komedie. Karolak, Szyc, Stuhr, Pazura, Adamczyk i inni jak zwykle występują w jakims filmie tylko w różnych rolach.. i tak non-stop.. Tak samo co pół roku I tak też jest w Świdnicy. Te same twarze w 20 rolach. Prezes Szostak... Kto to teraz jest prezes Szostak ? Edek z giermkiem - Domejką. Widać wyraźnie że lokalne rotary i ŚKPiK trzymają się mocno u władzy. A raczej władza trzyma się ich rękawa..
~ 2-06-2011 18:04
Przecież z tego składu to 2-3 osoby wiedzą co to jest gospodarka. Większość się gospodarzy i owszem ale nie za swoje ! Tylko patrzeć jak po bankructwach politycznych nastąpią gospodarcze :)
~Władza Wójta, Pana i Plebana 2-06-2011 18:28
Z tymi orderami to Szywała chyba pomylił epoki i wcielenia.......Rotary, For, SPiKŚ, cała ta quasi masoneria tasuje się między sobą i od tego mieszania herbata wcale nie staje się słodsza! A co tam robi Szelewa i Kotlarski- co oini z gospodarką mają wspólnego? a Sobański niech opowie o swoim pomyśle ze słomą, który kosztował podatników 10 mln złotych i który nie wypalił, to dopiero gospodarz!
~ 2-06-2011 18:58
domejko wszedzie wcisnie te swoja piekna buzke
~haha 2-06-2011 21:54
Czyli - czytając te komentarze - jest to Powiatowa Rada Niegospodarnych
~ 3-06-2011 9:18
Rado, uważajcie, za chwilę włodarz powiatu, doskonały ekonomista zresztą Pan Farsa ogłosi wszem i wobec,że przyczyną upadłości finansowej powiatu są złe porady jakie otrzymał od rady. hehehe. Oj mają parcie na szkło i tyle ich zalet

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group