Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Powróćmy jak za dawnych lat…

Poniedziałek, 16 lipca 2018, 13:10
Aktualizacja: Piątek, 20 lipca 2018, 12:08
Autor: red
Świebodzice: Powróćmy jak za dawnych lat…
Fot. UM Świebodzice
Niedzielne przedpołudnie 15 lipca przeniosło nas w czasy konnych powozów, stylowych fraków i cylindrów, długich sukien – jednym słowem wysokich sfer.

Wszystko to za sprawą VI Międzynarodowego Konkursu Powożenia Tradycyjnego im. Księżnej Daisy von Pless, który ponownie zagościł w Świebodzicach. Jedna z prób terenowych odbywała się właśnie w świebodzickim Rynku.

Mieliśmy możliwość podziwiania 20 stylowych powozów i umiejętności powożących zaprzęgami. Przed zawodnikami były dwa trudne zadania: przejechanie dwoma kołami powozu przez wyznaczoną linię boczną oraz cofanie – niezwykle trudna konkurencja. Większość zawodników wywiązała się z tego bezbłędnie, publiczność zgromadzona w Rynku nie szczędziła braw. Szczególny podziw wzbudził tzw. tandem – powóz zaprzężony w konia dyszlowego i lejcowego, na którym jechała amazonka.

Miasto przygotowało dla widzów wygodne miejsca siedzące, a prowadzący spotkanie w ciekawy sposób komentował zawody. Dla najmłodszych były balony, bezpłatne przejażdżki bryczką, słodkości i konkursy plastyczne, można było napić się kawy i czegoś chłodnego.
- Świebodzice już po raz trzeci gościły uczestników zawodów, nasz piękny Rynek jest idealną scenerią dla wspaniale odrestaurowanych powozów. Sądząc po tym, jak wielu mieszkańców przyszło by obejrzeć to widowisko jestem przekonany, że ta impreza jest doskonałą propozycją na spędzenie przedpołudnia zwłaszcza, że każdorazowo pogoda dopisuje wyśmienicie – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group