Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Powstają nowe schody

Wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:13
Autor: red
Strzegom: Powstają nowe schody
Fot. UM Strzegom
Będące do tej pory w opłakanym stanie schody na ul. Kościelnej wreszcie zmieniają swój wizerunek. Już niedługo będą wizytówką tej części Strzegomia.

W połowie lipca rozpoczął się remont schodów, na który czekało wielu mieszkańców ul. Kościelnej. W wielu apelach podkreślali, że poruszanie po nich zagraża bezpieczeństwu i są po prostu brzydkie. Dodatkowo argumentowali, że wstyd im przed turystami, którzy odwiedzają Bazylikę Mniejszą. Teraz w końcu sytuacja się zmieni. Prace, które potrwają do 15 września br., wykonuje świdnicka firma "Steinbudex-J.M". Koszt remontu wynosi ok. 60 tys. zł. Oczywiście, jak to w życiu, pojawiały się też krytyczne głosy, że środki te można było przeznaczyć na inny cel, jednak schody na ul. Kościelnej prędzej czy później i tak musiały być przebudowane.

Jak informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, zakres prac obejmuje m. in.: utwardzenie istniejących chodników przy zastosowaniu kostki granitowej oraz płyt granitowych. Na nowo zostaną wykonane poręcze oraz odwodniony zostanie teren. Na koniec teren zostanie odpowiednio uporządkowany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group