Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 860
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Powstanie komisariat

Poniedziałek, 24 stycznia 2022, 9:15
Autor: red
Marcinowice: Powstanie komisariat
Fot. UG Marcinowice
Policjanci przygotowują się do budowy nowego posterunku w Marcinowicach.

Marcinowiccy policjanci przygotowują się do budowy nowego posterunku policji. W tym celu zorganizowane zostało spotkanie w nowo wybudowanej siedzibie funkcjonariuszy w Prochowicach – pierwszej powstałej w systemie modułowym 3D jednostce w Polsce. Podobny obiekt ma zostać wybudowany przy ulicy J. Tuwima w Marcinowicach jeszcze w tym roku kalendarzowym. Umowę na realizację inwestycji podpisał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Wizyta z mundurowymi w Prochowicach miała na celu zapoznanie z funkcjonalnością budynku, zastosowanymi rozwiązaniami, szczegółami technicznymi i organizacyjnymi pracy posterunku. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek oraz Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach asp. sztab. Remigiusz Strzelczyk.

Zgodnie z podpisaną umową, na inwestycję zaplanowano niespełna 3 miliony złotych. Założenia projektowe obejmują budowę w systemie modułów dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego posterunku policji
i garażu z magazynem wraz z zagospodarowaniem terenu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group