Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pożar w Świebodzicach

Środa, 20 listopada 2019, 11:28
Autor: red
Świebodzice: Pożar w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Ubiegłej nocy, tj. 19 listopada (wtorek), około godz. 3:00 wybuchł pożar na poddaszu kamienicy, przy ul. Jeleniogórskiej 18 w Świebodzicach. O godzinie 3:15 zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do Straży Pożarnej, która wysłała na miejsce dziesięć jednostek ze Świebodzic, Świdnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych gmin.

W wyniku spalenia zniszczeniu uległ strych oraz mieszkania zostały zalane wodą. Żaden z mieszkańców tego budynku nie odniósł obrażeń. W sumie w budynku zamieszkiwało 7 rodzin, ósme mieszkanie nie było zamieszkiwane. Na miejsce zdarzenia przed godz. 5:00 przyjechał burmistrz miasta Paweł Ozga, była także policja, straż miejska, kierownicy jednostek i wydziałów, którzy zaangażowani są w pomoc.

Straż Pożarna ewakuowała 37 osób z palącej się kamienicy oraz dwóch sąsiednich. Po zakończeniu akcji gaśniczej mieszkańcy z sąsiednich bloków, nieobjętych pożarem powrócili do swoich mieszkań, a osoby poszkodowane z kamienicy przy ul. Jeleniogórskiej 18 udały się do swoich rodzin, znajomych i przyjaciół. Burmistrz miasta Paweł Ozga zaproponował wszystkim rodzinom noclegi w hotelu, z propozycji skorzystały dwie rodziny.

O godz. 10:00 w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie z poszkodowanymi rodzinami, w którym uczestniczyli: burmistrz miasta Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, kierownicy wydziałów, a także zarządca budynku firma Prefekt.

Burmistrz miasta Paweł Ozga poinformował poszkodowanych o pomocy, która zostanie im bezzwłocznie udzielona. Jest to zasiłek w wysokości 6 000,00 zł na rodzinę, a także cieple posiłki. Rodziny zostały poinformowane także o możliwości skorzystania z zasiłków pomocowych przyznawanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Do chwili obecnej nie ustalono przyczyny pożaru. Zarządca obiektu po dokonaniu oględzin przez Prokuratora, biegłych z zakresu pożarnictwa oraz nadzór budowlany niezwłocznie przystąpi do jego remontu. Gmina Świebodzice uruchomi konto dla osób poszkodowanych w zdarzeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group