Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznaj kraj swoich przyjaciół – Polski Dzień w Jičínie

Wiadomości: powiat świdnicki
Poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:39
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W miniony weekend zakończyła się realizacja mikroprojektu pn. "Poznaj kraj swoich przyjaciół", w ramach którego odbył się Polski Dzień w Jičínie.

Celem wydarzenia było podniesienie wiedzy mieszkańców partnerskiego miasta Jičín na temat Powiatu Świdnickiego, jego atrakcji turystycznych, kulturowych i przyrodniczych oraz zachęcenie ich do odwiedzin partnerskiego regionu.

W tym celu przygotowane zostało stoisko promocyjne Powiatu, na którym dystrybułowane były różnego rodzaju materiały informacyjno - promocyjne.

Mieszkańcy miasta Jičín mieli również okazję poznać swojego partnera od strony kulinarnej, gdyż przygotowane zostały stoiska z tradycyjnymi potrawami polskimi oraz produktami regionalnymi przeznaczonymi do degustacji. Obchody Polskiego Dnia w Jičínie uświetniły występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg" oraz Zespołu Ludowo - Estradowego "Mokrzeszów". Zespoły zaprezentowały czeskiej publiczności polskie tańce narodowe i regionalne, które zachwyciły licznie zgormadzonych. Polski Dzień zakończył się wieczornym widowiskiem taneczo - muzycznym "Noc Świętojańska" w wykonaniu Zespołu Krąg.

Mikroprojektu pn. "Poznaj kraj swoich przyjaciół", realizowany był w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, Funduszu Mikroprojektów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group