Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pożyczka dla NGO

Sobota, 20 lutego 2021, 15:11
Autor: red
Strzegom: Pożyczka dla NGO
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom wkrótce rozpocznie udzielanie pożyczek dla organizacji pozarządowych, które realizują dofinansowywane ze środków zewnętrznych zadania w sferze działalności pożytku publicznego na rzecz mieszkańców.

Realizacja projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych wymaga pokrycia kosztów z własnych środków. Dopiero po zakończeniu projektu wydane wcześniej pieniądze są zwracane w formie refundacji. Wieloletnia współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi wykazała, że stanowi to istotną barierę składania wniosków o dofinansowanie ze środków europejskich i innych zewnętrznych źródeł finansowania.

- Lokalne organizacje pozarządowe po prostu nie dysponują dużymi środkami finansowymi, aby sfinansować projekty w całości, a następnie czekać na refundację tych wydatków -wyjaśnia burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. - Możliwość uzyskania od gminy nieoprocentowanej pożyczki na realizację zadań ważnych dla mieszkańców gminy jest nową formą wsparcia, którą chcemy zachęcić organizacje pozarządowe do większej aktywności w pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych - dodaje.

Szczegółowe informacje na temat zasad udzielania pożyczek oraz niezbędne formularze znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Organizacje pozarządowe" w dziale "Pożyczki"
http://bip.strzegom.pl/public/?id=211540

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group