Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Pożyczka na drogę i inne uchwały na VIII sesję świdnickiej gminy

Poniedziałek, 14 marca 2011, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: KO
gmina Świdnica: Pożyczka na drogę i inne uchwały na VIII sesję świdnickiej gminy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś o godz. 11.00 w sali narad Urzędu Gminy w Świdnicy po raz ósmy już w tej kadencji zbiorą się rajcowie. Mają do podjęcia osiem uchwał.

Pierwszym dokumentem do przegłosowania będzie uchwała w sprawie zmiany budżetu gminy na 2011 r., dalej w sprawach: wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki oraz celowości wniesienia przez gminę Świdnica wkładu pieniężnego do Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. i objęcia udziałów. Radni mają też dziś głosować nad zaciągnięciem pożyczki na realizację inwestycji „Przebudowa drogi gminnej we wsi Lutomia Górna wraz z odwodnieniem, działka nr 500”.

W porządku obrad widnieje też uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie inkasa podatków: rolnego, leśnego i od nieruchomości, a także taka, która nada nazwę ulicy w Pszennie (nowa ulica będzie się zwała „Wrzosowa”). Dwie ostatnie uchwały mają zostać podjęte w sprawach: wyrażenia zgody na zamianę działki w Bystrzycy Górnej będącej własnością gminy na działkę w Witoszowie Górnym stanowiącą współwłasność osób fizycznych oraz wyrażenia zgody na ustanowienie służebności na rzecz EnergiaPro Spółka Akcyjna (i każdoczesnego właściciela linii) na nieruchomościach stanowiących własność gminy.

Sesję tradycyjnie zakończą stałe punkty, jak zapytania, interpelacje i wolne wnioski, informacja przewodniczącej o działalności w okresie między sesjami oraz sprawozdania z pracy stałych komisji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group