Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanów: Prace kanalizacyjne w Szymanowie

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 9:09
Autor: red
Szymanów: Prace kanalizacyjne w Szymanowie
Fot. UG Dobromierz
Rozpoczęły się prace budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice, Szymanów, gmina Dobromierz, Etap I, Zadanie I – obejmujące budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Szymanowie do nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi o numerach od 18 do 47 wraz z rurociągiem tłocznym do oczyszczalni ścieków w Serwinowie”.

Sieć obejmie swoim zasięgiem obszar budynków mieszkalnych w Szymanowie o numerach od 18 do 29 po jednej stronie drogi oraz od 30 do 47 po drugiej stronie.

W ramach zadania powstanie ponad 5 tys. m sieci kanalizacyjnej oraz 8 przepompowni ścieków.
Przypominamy, że to zadanie jest realizowane dzięki otrzymaniu przez gminę Dobromierz promesy w wysokości blisko 2 mln złotych ze środków unijnych.
- Cieszę się, że wraz z budową kanalizacji w Aglomeracji Gniewków, prowadzone są jednocześnie prace kanalizacyjne w Szymanowie, dzięki czemu znaczny obszar naszej gminy zostanie skanalizowany, a tym samym uporządkowana zostanie gospodarka ściekowa. To duże i bardzo wymagające zadanie inwestycyjne, długo oczekiwane przez mieszkańców, co jeszcze bardziej motywuje mnie do działań, których efektem będzie zaspokojenie ich potrzeb oraz podniesienie standardu i komfortu życia w naszej gminie – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group