Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Prace projektowe trwają

Piątek, 18 listopada 2022, 7:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Prace projektowe trwają
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W styczniu powinno się zakończyć opracowywanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej przebudowy dróg gminnych w trzech lokalizacjach na terenie Jaworzyny Śląskiej: ul. Powstańców (odcinek od zakrętu przy tunelu w stronę siedziby Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego i Wagonowni), ul. Słowackiego i ul. Ekerta.

Umowa na opracowanie dokumentacji została podpisana na początku 2022 r. Dokumentacja jest niezbędna do pozyskania środków na przebudowę ulic z uwzględnieniem wykonania pełnej konstrukcji wraz z budową/przebudową chodników/poboczy, zjazdów, parkingów oraz budową/przebudową/rozbudową istniejącej infrastruktury drogowej w zakresie sieci wodno-kanalizacyjnej, kanalizacji deszczowej, budowy oświetlenia drogowego oraz usunięcie wszelkich kolizji.

Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Umowny termin zakończenia prac to styczeń 2023 r.

Na podstawie przekazanych projektów będzie można składać wnioski na dofinansowanie inwestycji, a w dalszej kolejności rozpocząć procedurę przetargową.

Wartość umowy to około 200 tys. złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group