Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Prace przy wymianie awaryjnych sieci na finiszu

Poniedziałek, 31 października 2016, 12:53
Autor: red
Mrowiny: Prace przy wymianie awaryjnych sieci na finiszu
Fot. UM Żarów
Zakończył się już kolejny etap prac przy budowie nowej sieci wodociągowej w Mrowinach.

W tej chwili ostanie budynki są jeszcze podłączane do nowych przyłączy i wszystko wskazuje na to, że przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach nie będzie dochodziło już do awarii.
- Inwestycja na tym odcinku była bardzo trudna i wymagała od nas dużej organizacji i szczególnego nadzoru. Przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach położyliśmy 480 metrów nowej sieci rozdzielczej i wymieniliśmy 24 przyłącza do granicy działek od nowego rurociągu. Sieć stara została definitywnie odcięta i prawie wszystkie budynki mają zasilanie już z nowej sieci rozdzielczej. Teraz, na długości ulicy Wojska Polskiego nie powinno dochodzić do awarii, co nie znaczy, że takie nie będą miały miejsca w innych miejscach na terenie wsi. Jedno jest pewne, mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego nie powinni już mieć problemów z awarią wody - wyjaśnia Waldemar Baranowski prezes żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Wymiana awaryjnych sieci przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach kosztowała ponad 300 tysięcy złotych. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Nie będą to ostatnie duże inwestycje, które w tym roku realizować będzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie. - W tej chwili kończymy także kolejną dużą inwestycję w Imbramowicach. Kładziemy tam również nową sieć rozdzielczą. A w następnym etapie czeka nas przebudowa stacji uzdatniania wody. Pewne prace zostały już tam zrealizowane, bo zmodernizowaliśmy całą automatykę, a potem czeka nas jeszcze przeróbka wszystkich filtrów wody - dopowiada prezes Waldemar Baranowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group