Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pracowity koniec roku

Niedziela, 1 stycznia 2023, 11:27
Aktualizacja: 13:29
Autor: red
Świdnica: Pracowity koniec roku
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23 do 29 grudnia 2022 roku.

W minionym tygodniu zrealizowano 103 interwencje.

Łącznie od 1 stycznia do 29 grudnia bieżącego roku dyżurni Straży Miejskiej w Świdnicy przyjęli 7713 zgłoszeń. W każdym przypadku funkcjonariusze naszej jednostki podejmują działania w celu załatwienia wskazanych w zgłoszeniu problemów. Jeżeli nie posiadamy kompetencji w danej sprawie informacja przekazywana jest do właściwej merytorycznie instytucji.

23.12.2021r. godz.23.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który na ulicy Kotlarskiej wyjął metalowy wkład do kosza ulicznego a następnie rzucił nim. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Sprawca tego czynu został ujęty i ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.

25.12.2022r. godz.14.14 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, który zasłabł w Rynku. Zgłaszający twierdził, że osoba ta choruje na serce i po wypiciu alkoholu źle się poczuła. Zgłaszający wezwał osobiście pogotowie. Po przybyciu na miejsce patrolu mężczyzna stwierdził, że już czyje się dobrze prosząc o odwołanie pogotowia. Uzgodniono, że patrol przewiezie go do miejsca zamieszkania co też uczyniono. Mężczyzna został przekazany pod opiekę żony.

26.12.2022r. godz.6.21 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zgubionego telefonu komórkowego. Prawdopodobnie telefon został zagubiony w rejonie przejazdu kolejowego przy ulicy Wałbrzyskiej. Strażnicy skontrolowali wskazany rejon i odnaleźli telefon, który w dniu następnym odebrała roztargniona właścicielka.

26.12.2022r. godz.18.41– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Mężczyzna został ujęty przez patrol na ulicy Łukowej. Strażnicy stwierdzili, że osoba ta jest poważnie zakrwawiona. Nie zlokalizowano natomiast żadnej rany. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga przewiozła poszkodowanego do szpitala Latawiec.

29.12.2022r. godz.16.58 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kierowcy pojazdu Skoda, który nie dostosował się do obowiązującej organizacji ruchu i z ulicy Franciszkańskiej skręcił w lewo do Rynku. Przypominamy, iż jedyny wjazd do Rynku znajduje się od strony ulicy Kotlarskiej. Choć strażnicy nie zdążyli przybyć na miejsce przed odjazdem kierowcy, to jednak nie uniknie on odpowiedzialności za to wykroczenie. Na podstawie zapisu z monitoringu obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group