Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pracownia działa

Czwartek, 11 lutego 2021, 17:10
Autor: red
Strzegom: Pracownia działa
Fot. UM Strzegom
W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Strzegomiu trwa remont wnętrza budynku. Modernizacja, która rozpoczęta w listopadzie ub. r., zakończy się w marcu br.

Gotowa jest już m.in. pracownia ceramiczna, w której postawiono ściankę oddzielającą ją od specjalnego pieca. W nim wypalane są prace manualne podopiecznych WTZ-u. W samej pracowni odbywają się zajęcia i warsztaty terapeutyczne, podczas których osoby te uczą się, jak wyrabiać glinę i lepić przedmioty. Jak podkreśla Sabina Kubacka, kierownik strzegomskiego warsztatu, zajęcia takie rozwijają możliwości manualne, poprawiają zdolność do koncentracji i cierpliwość.

Cały czas trwa remont nowej świetlicy, mieszczącej się w pomieszczeniach przejętych od Zespołu Szkół Specjalnych. Przebudowywane są toalety, w których będzie natrysk. Ostatnio pomalowano i odświeżono korytarz warsztatu.

- Bardzo się cieszymy z tych wszystkich zmian i udogodnień. Nasi podopieczni są zadowoleni i już nie mogą doczekać się zakończeniu całego remontu - kończy Sabina Kubacka.

Modernizacja WTZ-u jest współfinansowana w kwocie 160 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Prace remontowe wykonuje firma Pamar z Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group