Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prawa dziecka to podstawa

Wtorek, 19 października 2010, 18:55
Aktualizacja: Środa, 20 października 2010, 7:52
Autor: red.
Świdnica: Prawa dziecka to podstawa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwadzieścia lat Konwencji o Prawach Dziecka i dziesięć lat ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka – te jubileusze miała uczcić dzisiejsza konferencja w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy pod hasłem „Prawo do znajomości swoich praw”.

Była to już trzynasta wojewódzka konferencja z cyklu „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”. Takie spotkania są organizowane przez Rzecznika Praw Dziecka w różnych miastach. W świdnickiej konferencji wzięli udział m.in. wojewoda Rafał Jurkowlaniec i znana z TV sędzia Anna Maria Wesołowska, członkini Rady do Spraw Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwości.

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka – przekonywał Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, a uczniowie I LO pokazali w debacie, że znają zarówno prawa, jak i obowiązki młodych ludzi.

Dzisiejsza konferencja była nie tylko spotkaniem skierowanym do licealistów, ale też do ludzi zajmujących się wychowaniem młodzieży. Po przerwie rozpoczęła się konferencja naukowa, podczas której wypowiadali się m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Więcej na ten temat:
* Sędzia Anna Maria Wesołowska i Marek Michalak o prawach młodych ludzi, niedziela, 17 października, 20.38 – zapowiedź,
* Dzieci i młodzież mają swoje prawa! – przekonują Anna Maria Wesołowska i Marek Michalak, poniedziałek, 18 października, 15.12 – fotorelacja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group