Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Prawie 4 miliony na drogi

Czwartek, 17 lutego 2022, 13:39
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Prawie 4 miliony na drogi
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Kolejne inwestycje drogowe w Gminie Jaworzyna Śląska otrzymały dofinansowanie w wysokości 3,76 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Środki przyznano na przebudowę ul. Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej oraz budowę drogi w Pasiecznej.

„Przebudowa wraz z rozbudową drogi gminnej nr 111247D ul. Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej” to długo oczekiwana inwestycja, o którą wielokrotnie zabiegali radni Sylwester Terpic i Artur Nazimek. Wskutek prac poprawie ulegnie infrastruktura drogowa o długości ok 250 mb od skrzyżowania z ul. Wolności do torów wraz z chodnikami. Na wysokości budynków Ceglana nr 2, 4, 6 na wydzielonej strefie powstaną miejsca postojowe do parkowania równoległego, na wysokości Ceglanej nr 8 oraz przy istniejącej zabudowie garażowej, łącznie z zagospodarowaniem terenu gminnego pomiędzy garażami a torami - powstaną miejsca postojowe do parkowania prostopadłego. Nawierzchnia parkingów zostanie wyłożona kostką betonową. Prace zakładają także wykonanie sieci kanalizacji deszczowej wraz odwodnieniem drogi i części utwardzonego terenu pomiędzy garażami a torami oraz kanalizacji sanitarnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do wysokości budynku Ceglana nr 8.

Całkowity koszt inwestycji to 2,7 mln zł, z czego 70% - 1 milion 892,015 tys. zł - stanowić będzie dofinansowanie z RFRD. Realizacja przedsięwzięcia zwiększy poziom bezpieczeństwa na drodze publicznej.

Drugie zadanie „Budowa drogi gminnej w obrębie 0007 Pasieczna w Gminie Jaworzyna Śląska” obejmuje budowę drogi o długości 362 mb wraz z ciągami pieszo-rowerowymi oraz chodnikami. Całkowity koszt inwestycji to blisko 2,7 mln zł, z czego 70% - 1 milion 867,656 tys. zł - stanowić będzie dofinansowanie z RFRD.

Realizacja inwestycji spowoduje udrożnienie 16,3 ha gruntów inwestycyjnych w Strefie Przemysłowej, w tym 3,6 ha zakupionych przez WSSE „Invest – Park” Sp. z o.o., w celu budowy inkubatorów przedsiębiorczości oraz gruntów, które zostaną udostępnione przedsiębiorcom z sektora MŚP pod budowę inwestycji typu „Greenfield” oraz w celu wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Jaworzyna Śląska.

Rozpoczęcie realizacji obu inwestycji zaplanowano w 2022 roku.

Wsparcie nie byłoby możliwe, gdyby nie efektywna współpraca z przedstawicielami administracji rządowej, parlamentarzystami i samorządowcami – Michałem Dworczykiem, Marcinem Gwóździem, Ireneuszem Zyską, Wojciechem Murdzkiem, Jarosławem Kresą, Grzegorzem Macko oraz Arturem Fiołkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group