Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Prawie 400 misiów od świebodziczan

Wtorek, 29 listopada 2016, 16:22
Autor: red
Świebodzice: Prawie 400 misiów od świebodziczan
Fot. UM Świebodzice
Samochód wyładowany po dach kolorowymi pluszakami wyruszył do wrocławskiej kliniki dla dzieci, by zawieźć im morze serdeczności i pozytywnej energii od mieszkańców Świebodzic.

Akcja „Podaruj misia”, zorganizowana przez Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, przerosła oczekiwania organizatorów. Misie dla chorych dzieci przekazywali mieszkańcy całego miasta, uczniowie świebodzickich szkół, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz i pracownicy magistratu.

Wzruszające podsumowanie akcji odbyło się w szkolnym holu w piątek, 25 listopada.
- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, szczególnie panu burmistrzowi, bo od momentu, gdy wsparł akcję, ruszyła lawina i jej efekty widzimy dzisiaj – mówiła Agnieszka Różycka, pomysłodawczyni akcji.

Wraz z drugą nauczycielką, Justyną Gąsior, zainicjowały zbiórkę na swoich profilach społecznościowych, i fala wielkiej życzliwości ruszyła. Pluszaki zbierano m. in. na miejskiej siłowni, pod okiem Mateusza Brzuchacza, instruktora fitness, pracownicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego podarowali misie, a także mnóstwo osób, które dowiedziały się o akcji z mediów społecznościowych.

Efektem jest 390 pluszaków, które 28 listopada pojechały do dzieci. Do prezentów dołączony jest album ze zdjęciami darczyńców.
- Każdy z Was, kochani, podarował nie tylko przytulankę, ale dał też cząstkę swojego serduszka, dziękuję za tę piękną akcję, do której z pewnością wszyscy przyłączyli się z wielką radością – mówił podczas uroczystości burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Przy okazji wręczono także dyplomy i nagrody książkowe dla maluchów, które pięknie się przebrały – oczywiście za misie!

Zbiórka pluszaków miała jeszcze jeden wymiar - dedykowana była pamięci dzielnego pacjenta Przylądka Nadziei i ucznia szkoły, Piotrka Różyckiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group