Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prawy i sprawiedliwy Mariusz Barcicki na prezydenta Świdnicy – kto jeszcze?

Piątek, 3 września 2010, 19:36
Aktualizacja: 20:31
Autor: KO
Świdnica: Prawy i sprawiedliwy Mariusz Barcicki na prezydenta Świdnicy – kto jeszcze?
Mariusz Barcicki
Fot. WIktor Bąkiewicz
Już wiadomo, kogo wystawi Prawo i Sprawiedliwość w jesiennych wyborach prezydenckich w Świdnicy. Kandydatem partii po głosowaniu wewnętrznym został Mariusz Barcicki – radny miejski. W wyścigu do fotela staną również Wojciech Murdzek (Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej) oraz Zbigniew Szczygieł (Platforma Obywatelska). Na kandydata Lewicy zaczekamy do połowy września.

Wygląda na to, że nie skończy się na trzech znanych dziś kandydatach. O tym, że o stołek ponownie ubiegać się będzie urzędujący prezydent – Wojciech Murdzek – świdniczanie byli przekonani od dawna. Na horyzoncie już kilka miesięcy temu pojawił się kandydat PO – członek zarządu województwa, Zbigniew Szczygieł, który świdniczaninem nie jest. Za to samych mieszkańców Świdnicy brali pod uwagę członkowie PiS. Poseł Anna Zalewska przeprowadziła wybory wewnątrzpartyjne, w których najwięcej głosów zdobyli trzej mężczyźni ze Świdnicy. Dopiero dziś ogłoszono, który z nich ostatecznie wystartuje w wyborach samorządowych na szefa gminy. Kandydata wystawi też Lewica, ale dopiero po 12 września. - Mamy kilku kandydatów, musimy podjąć decyzję – mówi radny Adam Markiewicz. Z kolei Zbigniew Szczygieł dziś na konferencji prasowej w Świdnicy powiedział, że liczy i na wygraną w wyborach prezydenckich w Świdnicy, i na wybór do sejmiku województwa. Dwóch funkcji piastować jednak nie mógłby. - Lubię mieć wybór – stwierdził.

Ogłoszony dziś kandydat Prawa i Sprawiedliwości – Mariusz Barcicki – od 1998 r. jest radnym Rady Miejskiej w Świdnicy. Dostał się do niej z listy AWS (startował z niej również Wojciech Murdzek). W 2002 r. do rady wszedł z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Trzy lata później startował do Senatu z listy LPR. - Uzyskałem wtedy w samej Świdnicy cztery i pół tysiąca głosów, a w okręgu dwadzieścia dziewięć tysięcy, a moja kampania kosztowała 16 złotych - mówi Mariusz Barcicki i zapowiada, że będzie walczył do upadłego. - Zrobię co mogę, żeby wygrać, oczywiście fair. Od ośmiu lat mam drugi wynik wyborczy do rady miejskiej, lepszy jest tylko, i to minimalnie, pan Murdzek. Ten wynik osiągam przy prowadzeniu skromnej kampanii. I to jest dobry prognostyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group